| bya_7051 a întrebat:

URGENT! cine imi spune cum sa indepartez petele de vopsea neagra de pe haine primeste funda + vot!

Răspuns Câştigător
| MRrs a răspuns:

Pai cu diluant (de vopsea) se duce orice fel de vopsea... din aceea normala sau vopsea pentru pictura. O sa miroasa urat dar apoi poti spala haina respectivabig grin

4 răspunsuri:
| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

Bunahappy.
aceeasi problema am avut'-o si eu acum 2 zile:p
mama miá bagat la masina pijamaua care e mov,si niste pantaloni negri,si s-au amestekat kulorile,le-am spalat din nou,nu sa luat,dar pana la urma, bunica mea mi-a kumparat Vanish pentru pete, si astazi dimineata mi-a aratat cat de kurata a iesitlove struck.nu mai astepta, si kumpara Vanish pentru pete.indeparteaza orice fel de petehappyte pup

| Ciprian16 a răspuns:

Nu stiu! Poate ti se pare o tampenie dar in afara de "diluant" nu exista detergent pentru vopsea. Odata ce ai dat pe haine nu cred ca se mai poate scoate deoarece vopseaua nu pateaza ci se imbiba se uneste cu tesatura dar oricum multaaaaaaaa baftaaaa! Sper sa poti scoate petele
Salut!

| Adynanana a răspuns:

Cu Venish sigur merge