| valentin233 a întrebat:

Cum indepartez petele de lac de pe blugi?
URGENT!

7 răspunsuri:
| underground05 a răspuns:

Incearca cu acetona, dar nu din abundenta, mai subtil asa, sa nu se duca si culoarea blugilor in zona aia...bafta

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Păi n-ai un pic de diluant sau acetonă prin casa? Pui un pic pe vată si freci ușor locul respectiv.

| mat31new a răspuns:

Cu diluant.

| 3dy a răspuns:

Cu venish e cel mai bun ti-l recomand!

| 3dy a răspuns:

Scuze cu acetona

| tattooman a răspuns:

Aruncai!

| ZuzuSweet a răspuns:

Daca e lac de unghii dai cu acetona mai incet sa nu se ia culoarea... si ii bagi la masina de spalat... dar daca e lac (vopsea) - nu prea stiu. Ai putea sa incerci cu diluant.happy fundita?