| Angie95 a întrebat:

Urgent!
Cum imi pot indeparta unghiile false lipite cu super glue?
Am incercat cu apa calda, dar nici un rezultat...
Funda!

Răspuns Câştigător
| Meryem027 a răspuns:

Nu cumva sa tragi de ele! Cu apa fierbinte, nu asa! Tine-le mult in ea si o sa-ti cada, intr-un final.La fel ca tine, am facut si eu prostia aceasta, cand eram mai micuta. Am incercat sa trag de ele, dar nicio sansa. Numai apa fierbinte a fost o solutie si cred ca, dupa aceasta experienta, nu o sa-ti mai pui niciodata unghii false cu super-glue. Nu de alta, dar sunt o mare prostie! Bafta!

7 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Le ţii în apă fierbinte cam 20 de minute. La fiecare 5 minute mai torni nişte apă fierbinte, să nu se răcească. Apoi, după ce le ştergi, încerci să dezlipeşti puţin şi pui nişte diluant/acetonă. După alte 10 minute, repeţi procedeul cu apa.

| andreyutzha a răspuns:

Incearca sa le ti cat de mult poti in apa cat de calda suporti si trage incet de ele. daca nu se dezlipesc incearca sa dai cu pila in colturile unghiei si se dat jos...dar sa stii ca o sa iti ramana urme naspa.eu asa am patitsad

| andreyutzha a răspuns (pentru andreyutzha):

Dar am dat cu lac dupa aia si nu s-au mai vazut urmele

| andrei50497 a răspuns:

Taie-ti degetele.

| daddy001 a răspuns:

Asa ceva...laughing! Cu patentu'!

| IonutMihay a răspuns:

Pai eu pot doar sa sper ca nu ti-ai dat superglue cu galeatastraight face se pune foarte putin.nu dai cu galeta ca nu le scoti nici la toamna.happy

| Thesunraza a răspuns:

Mare prostie. O sa doara tare. laughing Nu prea ai cum, decat sa tragi de ele.