| IrinaAniri a întrebat:

URGENT! mi-e utin fomica, dar sunt la dieta si nu pot sa mananc, dar totusi, nu exista nici un aliment pe care sa il rontai seara si sa n ma ingrase in afara de apa si guma de mestecat?

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Gumă de mestecat pe post de ce?
Seara mănâncă fructe proaspete, iaurt degresat, salată de legume.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Poti manca un mar

| DiannaDia a răspuns:

Mananca un morcov. Si lasa guma! Poti face ulcer de la ea!

| NevastuicAaA a răspuns:

Poti sa mananci fructe, legume, iaurt(clasic, fara fructe, cu putine grasimi).Nu mai mesteca guma.De la guma ti se face foame pentru ca stomacul mesteca si el dar nu primeste nimic.

Daca esti la dieta nu trebuie sa "flamanzesti".Dar de obicei dupa ora 6 nu se mai mananca.Dar cand ai de mancat mananci pe saturate!
Sunt mii de diete, poti schimba dieta in alta mai convenabila.

| Nickname1890 a răspuns:

Mananca fie un mar, un morcov, un ardei gras (o leguma) sau un iaurt mic DEGRESAT. Alegi una dintre astea si mananci o data.

Nu te ingrasi, dar ai grija sa mai lasi totusi macar 1 ora 2 pana de la momentul in care mananci pana la culcare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu fructe sau cu un iaurt dietetic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Consumă multe fructe, legume, nu te îngraşă.
Te pup!

| NesquikDuoSpecial a răspuns:

Buna, IrinaAniri!
Mananca un iaurt sarac in grasimi cu Muesli Montignac. Te ajuta foarte mult sa slabesti!
O zi buna sa ai! happy

| soricik14 a răspuns:

Morcovi,mere,iaurt si migdale crude(maxim 50 grame)

| Karie1467 a răspuns:

Fructe

| Mclopo a răspuns:

Rontaie niste covrigei sau paine prajita, ca sa nu iti stea in gat poti sa iei si un iaurt cu 0, 5 la suta grasimi de la zuzu