| nyoentox2002 a întrebat:

Urmeaza să mă angajez ca ospătar!
Cam ce tinuta ar trebui sa port?
O sa mearga o pereche de blugi cu camașă neagră sau o bluza neagră?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pantalon negru, camasa alba. Altceva doar daca iti cere patronul.

| nyoentox2002 explică (pentru darrio2007):

Era bine daca m-ar lasa sa port camasa neagră, in general nu port alb!

| darrio2007 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Asta vei afla acolo unde vei lucra. In general se poarta camasa alba.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de restaurant sau terasa, unii preferand albul, altii negrul sau ce culori au ei in ambient.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

O sa reușesti nu-ți fa griji

| regi112 a răspuns:

Cămașă, clar!
Ca ospătar ar trebui să fi elegant, șeful/șefa va aprecia asta. Succes și nu baga lumea rea in seama!