| Aηηy a întrebat:

V-ati facut vreodata un permanent? cum e mai bine drept/ondulat sau cret? cam cat rezista? cat mai mult detalii.

Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Eu zic sa nu iti faci permanent ca stiu multa lume care si'a facut permanent si la 2 saptamani s-a saturat de el si permanentul se indreapta destul de greu, e greu de pieptanat. Ondulatorul e cel mai bun. Permanentul depinde cat tine, mama e coafeza si ea face permanent care tine si 1 an deci durata variaza.Parul facut permanent arata groaznic prins asa ca daca nu ai parul cret natural mai bine folosesti ondulatorul.

3 răspunsuri:
| StartingANewLife a răspuns:

Ondulat e cel mai bine sa-ti faci permanent. daca il faci cret si nu-l vei face periodic, cand iti va creste parul, va sta lipit la radacina si umflat in rest. ondulat e intotdeauna cel mai natural. sau drept, pentru ca il poti aranja cum vrei. sincer nu-ti recomand parul cret, indiferent de ce lungime ai la par
:*

| ORGiGii_1610 a răspuns:

Mama mea sia facut cret.

a tunut cam o saptamana si dupa parea un par nepieptanat

| aleksika a răspuns:

Da o singura data m-am făcut permanent in liceu si am regretat in fiecare zi pana s-a dus efectul. Nu îți recomand deoarece in afara faptului ca îți miroase parul ori îl din cauza substantelor(cu toate ca depinde cu ce materiale lucrează persoana care te face) te vei satura de el si in plus după câteva saptamâni nu o sa mai stea la fel ca la început. Cel mai bine e dacă îți doresti o schimbare e sa te aranjezi cu ondulatorul, sa îți faci nu le mai mari sa para cât mi naturale. Succes!