| anonim_4396 a întrebat:

Am parul ondulat natural, iar acum este cret, facut permanent. Exista o metoda prin care sa-l fac drept permanent? Fara sa il ard complet?

5 răspunsuri:
| alexdop21 a răspuns:

Cel mai bine du-te la un salon si vb acolo cu o cuafeza si vezi ce iti spune

| hândel a răspuns:

Cumpara-ti o placa de intins parul si, dupa baie, iti piepteni parul si-l intinzi cu placa. Uscandu-l, va fi ca si cum l-ai avea natural drept. Sau superi vreo romanca pe strada, si ti-l intinde ea cu tot cu radacini. laughing

| raluca_2686 a răspuns:

Exista o metoda prin care sa-ti faci parul sa fie complet drept, este o solutie de permanent dar nu ti-o recomand din cauza ca am incercat-o eu si mi-am ars parul atat de rau incat a trebuit sa ma tund...cum dupa ce mi-a crescut parul a inceput sa-mi placa cum imi sta cretlaughing
Incearca cu placa indreapta destul de bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa permanent, se strica onduleul natural! asteapta sa treaca permanentul ca o sa fie drept

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu exista asa ceva.Este o solutie de indreptat care dauneaza parului la fel ca si cea folosita pentru permanent. Sfatul meu este sa astepti sa scapi de permanent apoi sa mergi la un stilist bun.Bafta