| BountyLoverXD a întrebat:

Va rog ajutati-ma! Dau funda! Parul meu ma enerveaza, si mereu sta naspa, asa ca am inceput sa il fac cu placa. Apoi am prins gustul si deja il fac aproape in fiecare zi cu placa (mai putin cand nu am scoala) si il fac tot parul, nu doar cateva suvite rebele. Si vrewau sa il mai fac cu placa, pentru ca imi sta foarte fain. Intrebarea este: pot continua asa? Chiar daca folosesc sampon adecvat (Pantene Pro-V Anti-Breakage & Repair)? Daca continui, nu o sa-mi cada sau asa ceva?

Răspuns Câştigător
| RoxYuuKikyo a răspuns:

Nu e vorba ca iti va cadea dar poti sa-ti arzi parul si nu este foarte ok sa te dai cu placa aproape zilnic.
Eu recomand sa o lasi mai moale si poti folosi placa o data sau de doua ori pe saptamana.
Am aflat pe propia piele laughing
Funditssa? puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| AlExAlExAnDrU a răspuns:

Buna ellycool daca o sa continui asa o sa iti pice tot parul surori mele de 15 ani i-a cazut mult par degeaba te speli tu cu sampon bun parul tau natural conteaza fi frumoasa in felul tau fa-ti parul cu peria nu cu placa. Sper ca te-am ajutat. O seara buna!

| iJustHaveFun a răspuns:

Eu zic sa nu mai risti asa cu placa, pentru ca asa iti vei arde parul si incet o sa inceapa sa iti si cada, si din volum o sa-ti scada, eu zic daca tot ai obisnuit parul asa, cu placa sa-ti faci un tratament ca sa-si revina de la placa

| Shining a răspuns:

Pai sa inteleg ca parul tau este ondulat... exact asa am facut si eu anul trecut si regret asta foarte tare si acum.Imi placea cum imi stateam parul intins asa ca l-am indreptat timp de 2 luni zilnic. Nu mi s-a intamplat nimic imediat,dar dupa cateva luni a inceput sa cada,sa se toace si chiar daca il tundeam se toca in continuare foarte rapid,fiindca atunci cand parul e ars,arsura se extinde. Arata urat,fara stralucire,fara volum, incepeam sa il ador in zilele in acre era mai rebel, nu asa pleostit ca de obicei. Concluzia e la mintea cocosului, iti placa acum cum iti sta, dar gandeste-te ca e doar scoala, iar cand va fi o ocazie deosebita nu vei mai putea sa fi la fel de frumoasa.

| anita70 a răspuns:

Se arde doar la virf (se despica).

| remediinaturale a răspuns:

"obosesti parul" incearca produse naturale si de buna calitate, altfel vei ajunge la 35 - 40 ani cu grave probleme... http://www.remedii-naturale.com/cosmetice-bio/sampoane.html