| Ariii a întrebat:

Haluu`. Eu ma fac cu placa la 200 de grade(maxim) si este o placa Philadelphia(asta conteaza mai putin) .Insa..nu sta drept decat 5 minute,si mi se despica varfurile degeaba,ca nici nu tine. Ideea este ca nu stiu ce sa fac ca sa imi stea mai drept. Am folosit tot felul de solutii cu protectie termica. Nu stiu ce sa fac. P.S.: folosesc de aseara un sampon de la Pantene Pro-V anti breakage and repair. Cica funtioneaza. Chiar "lupta" impotriva varfurilor despicate. Dar cred ca pentru a avea efect, imi trebuie si balsamul, dar si acel spray. (cele 3:samponul, balsamul si spray.ul sunt pentru acelasi lucru, gen 3 pasi de urmat). Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| MaTrIx8378 a răspuns:

Ti-ai ars parul, vai de parul vostru, v-ati stricat natura cu placile voastre de par. Mai incolo ve-ti regreta ceea ce faceti acum la varsta voastra happy

| Ariii explică (pentru MaTrIx8378):

Chestie personala, beiib smug. Nu e treaba ta daca ma fac sau nu cu placa. Asa ca nu ma trage TU pe MINE la raspundre.hee hee.

| MaTrIx8378 a răspuns (pentru Ariii):

Ia-mi raspunsul meu ca o parere happy e treaba ta. dar eu ti-am zis ca nu-i bine ceea ce faci, nu te i-au la raspundere cu nimic ca doar nu-s parintele tau happy Numai bine.

| Emmmmmm a răspuns:

Cauta in farmacii :X

| Macabre a răspuns:

Şi mie mi se întâmplă, stai liniştită, ai părul de aşa natură. happy se umezeşte foarte repede, din câte mi-au explicat şi mie cei care se pricep, şi te sfătuiesc să nu-ţi mai supui părul la 200 de grade, v-a deveni sensibil. Sper că ţi-am fost de ajutor.