| anonim1e72527 a întrebat:

Va rog ajutați-mă, eu am parul ondulat și vreau sa îmi las parul lung și as vrea sa stiu cum sa îmi stric parul ondulat adică sa îl îndrept (nu am placa sau ustensilele necesare) cum fac asta? Mulțumesc pentru răspunsuri!
Sunt băiathappy

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Nu ti-l indrepti, e ondulat, asta tie felu, nu ai ce sa faci.
Eu il am ondulat la fel, de cand ma stiu
Il tin prins in coada, mi-a luat 1 an jumate sa il prind in coada (tuns in cap de la 0 ) e foarte dificil. Poti sa il piepteni, dar drept drept nu va sta, tot va avea o usoara indoitura. Unele tipuri de par se onduleaza de la 5 cm in sus, altele de la 2 3 cm. La mine se onduleaza dupa ce parul trece peste ureche, pana atunci e drept. Trebuie sa intelegi ce inseamna parul lung, nu e usor de intretinut, se incurca, depinde de ce fel de tip de par ai, culoaore, textura.Eu spre exemplu il am saten inchis, e rar si firu de par subtire.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu pune placa pe el, ca-l arzi!
Lasa-ti parul natural sa crasca, ca-i foarte frumos ondulat.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cauta sa folosesti produse cu keratina, din moment ce aceasta indreapta parul.