| Ingindurata25 a întrebat:

ajutati-ma va rog, am parul ondulat si in fiecare dimineata ma chinui sa il indrept cu placa si in asa mod mi-l stric mai tare.Nu stiti cumva ce pot sa fac in remedii casnice, ca parul meu sa fie mai greu si mai drept? ...Multumesc

3 răspunsuri:
| Niakit a răspuns:

Remedii naturale nu prea stiu, dar iti sugerez pentru inceput sa iti cumperi un tratament pentru par deteriorat iar mai apoi sa folosesti placa doar dupa utilizarea unui heat conditioner, care iti protejeaza parul impotriva arderii.

| Macryna a răspuns:

De ce vrei tu sa-ti strici perisorul? nu ti-l mai face cu placa, il omori, si eu am par ondulat il am scurt pana la umeri cand ma pieptan mi-l rontujesc la farfuri cu peria e superb, dar tu fata nu ti-l mai face cu placa ca mai bine te tunzi chiala e pacat de el sad... nu stiu cum sa ti-l indrepti dar ca sa para ai frumos cand ti-l speli foloseste feon-ul cu partea aia cu zimti aia mari doar ti-l pui pe par si gata si se increteste si dati cu fixativ, daca nu ai feon cand te speli ti se increteste, atunci da-ti cu fixativ, ti-as recomanda mai degraba spuma mi separe mai sanatos, si incerca sa ti-l lasi asa ondulat da-ti cu fixativ si gata sau cu spuma ti-l strangi usor, o sa para main mare mai dragut happy

| AndruCriistina a răspuns:

Heiii, cat as vrea sa am si eu parul ondulat... nu ti-l strica, nu te mai indrepta cu placawinking O sa ti-l arzi rau de tot, si dupa o sa iti para rau. Cumpara-ti un sampon pentru par ondulat si dupa ai sa vezi ca o sa ai o forma placuta a parului, dar daca vrei sa il ai drept mereu parul ( care nu iti recomand ) cumpara-ti un sampon pentru par drept, in caz du-te la salon si fa-ti o indreptare a parului temporar. Si asa mereu. La fel, alt sfat este sa il tii mai mult prins parul, asa el o sa isi ia o forma mai naturala. Incearca sa il indrepti doar odata pe saptamanawinking te pup