| ioniiiiiM a întrebat:

Va rog ajutati-ma, vreau parerea voastra! Vreau sa ma vopsesc ( parul meu natural este un blond mai inchis, culoarea ochilor verde) Am ramas la doua culori un saten mai deschis si un roscat! Nu stiu pe care sa o aleg, voi ce spuneti. Funda! :*

4 răspunsuri:
| foreverANDaDAY a răspuns:

Ambele nuante iti complementeaza ochii foarte bine, si cu satenul mergi foarte safe, dar ai putea sa incerci si un roscat portocaliu, sa obtii efectul ala ginger care poate da un aer vintage. Eu am ochii verzi, parul saten destul de deschis si pielea destuld e alba si se complementeaza foarte bine culorile, m-am vopsit o data roscata cu nuntator si am fost destul de multumita de rezultata, dar dupa cum am zis era mai mult un portocaliu.

| faramatania a răspuns:

Decât să te vopseşti şaten, mai bine îl laşi în culoarea naturală(blond închis), dar, dacă vrei să faci o schimbare majoră, încearcă, roşcat.Culoarea ochilor tăi este compatibilă cu această nuanţă.În cazul acesta, machiajul va trebui să fie,uşor, discret.O tuşă de creion, puţin mai închisă, pentru sprâncene, iar tenul aproape traslucid.Cred, că merită încercat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot nu renunti mishi?
Daca te decizi sa te vopsesti complet, cu atat mai mult iti sugerez sa te vopsesti satena, merge foarte bine cu ochii tai, iar cu roscatul risti sa nu iasa culoarea la care te-ai asteptat. Si de multe ori roscatul da efect de par de plastic. Eu sincer nu ma omor cu roscatul(atunci cand e tot parul), ti-ar sta bine satena.

| midu89 a răspuns:

Ai sp ca ai avut suvite roscate, daca iti statea bine ai putea incerca, parul meu e un saten deschis si nu ma prea incanta culoarea, ma atrage mai mult roscatul, acum cum crezi ca ti-ar sta mai bine si tie si ce iti place mai mult.