| mynameisbu a întrebat:

Va rog frumos, daca stie cineva de unde pot cumpara si eu un nuantator care sa dea culoarea albastru pe par natural[castaniu] am mare nevoie de cateva suvite si nu stiu de unde sa il cumpar. daca imi puteti spune si cum il utilizez(este prima oara cand incerc asa ceva pe parul meu.sunt din bucuresti.multumesc!

2 răspunsuri:
| Georgianna3723 a răspuns:

Eu mi-am facut(pentru un bal de Halloween am avut nevoie)suvite de 3 culori, extrem de simplu! Am cumparat de la farmacie : albastru de metil, violet de gentiana si rosu de castelani(fiecare costand in jur de 3 lei). Am umezit parul, apoi am luat o bucata de vaza, am pus cateva picaturi de albastru de metil pe ea, am luat sivita dorita si am inceput sa o frec cu vata(nu intelegeti gresit laughing ) si am obtinut culoarea. Si se duc dupa 2-3 spalari, si nici nu degradeaza parul(ca si nuantatoarele).
Sper sa reusesti! Daca nu ai inteles ceva, trimite-mi un mesaj si iti explic mai bine :*!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gama Palette are nuantator albastru, eu sunt in Bucuresti, cauta la magazinele cu cosmetice, pe net n-am vazut la vanzare, oricum coletul va costa mai mult decat nuantatorul.