| forever13 a întrebat:

Va rog mult ajutati-ma! Sunt slabuta, desi mananc mult... pur si simplu nu ma pot ingrasa crying oricat as manca se pare ca asa e felul meu straight face, totusi ce as putea face sa ma ingras un pic? sa capat si eu forme mai,, accentuate " ca sa spun asa big grin Dau funda kiss

Răspuns Câştigător
| glamour a răspuns:

Esti mica, ai timp sa te dezvolti crede-ma. Nu-ti mai face atatea griji, asa e metabolismul tau, sa nu pui niciun kg pe tine. Asa eram si eu si eram sanatoasa. Ai putea sa mananci mai mult decat de obicei, e clar ca nu asimilezi pentru ca metabolismul este foarte rapid, ai putea sa faci sport, sa iti dea pofta de mancare si sa mananci mai mult. Dar eu zic sa ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa se implineascalaughing EU mi-am dorit enorm sa ma ingras, ani la rand nu am pus niciun gram pe mine iar acum am pus 5, s-au pus numai pe fese si picioare, dar sub forma de celulita. Mai bine slaba decat grasa. Un doctor mi-a spus ca cel mai bine sa ai silueta potrivita este sa te gandesti cata miscare faci zilnic si sa bagi atatea calorii cat e cazul, nu mai multe pentru ca te ingrasi, nu mai putine pentru ca slabesti.

7 răspunsuri:
| Denise_3997 a răspuns:

La fel eram si eu. Orice si oricat mancam, nu ma ingrasam. Insa, dupa varsta de 19 ani, au inceput sa apara problemele (probabil si din cauza faptului ca ma angajasem, stress, stat pe scaun toata ziua). Orice mancam, se depunea. In 3 saptamani, de la 57 de kg am ajuns la 73 de kg, asta in perioada sesiunilor. De atunci, de aproape 4 ani, ma tot chinui. Sa nu mananc aia si aia si aia. Asa ca.stai linistita asa cum esti tu. O sa ai toata viata timp sa-ti faci probleme privind greutatea...

| PetreConstanta a răspuns:

Depinde ce varsta ai? Nu pot sa-ti dau un sfat

| NickiMinaj a răspuns:

Mananca mult si fa si mai mult sport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 13 ani, dar sunt destul de dezvoltata ...adica mi-a venit ciclu, dar vreau si eu cum am zis sa mai ma ingras big grin

| alis_6305 a răspuns:

Te-ai gandit ca poti sa ai probleme cu tiroida de exemplu? sau poate asa e felul tau, nu toti oamenii sunt la fel, poate fi ceva genetic.

| p33ricol a răspuns:

Incearca sa nu mananci f des, metabolismul tau este rapid, pentru a-l face mai "lenes" mananca rar si mult

| Sibii a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi stare ca si tine.:*
Dar sta stii ca eu am fost la doctor si mi-a spus ca nu trebuie sa`mi fac griji, ba din contra ar trebui sa ma bucur deoarece aceste semne imi arata ca am metabolismul foarte bun
Sper ca te-am ajutat:*