| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face sa ma ingras?
Oricat de mult as manca carne, cartofi. etc. nu ma ingras?!
Ce pot face, ce sa mai mananc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| TooNight a răspuns:

Stiu exact cum ii.Dar eu nu vreau sa ma ingras.big grin Ce-ti pot recomanda, este sa bei mult suc.Nu neaparat Cola, ca-ti macina oasele.Alte sucuri(Fanta, 7up, sprite etc.) si o sa te ingrasi.Carnea nu prea ingrasa, cartofi ingrasa, painea ingrasa, sarea la fel.winking Succes la ingrasat!happy

| domandaniel a răspuns:

Ia o perioadă vitamine, încearcă să mănânci cât mai multe legume...dar și carne...

@MiMzYuu, cam mult te uiți la TV, Cola îți macină oasele? Mai bine beau Cola decât să fumez!
Depinde ce carne nu îngrașă la tine. Dacă mănânci carne fără pic de grăsime e oarecum normal, dar cu grăsime nu cred că nu îngrașă...

Revenind la autorul întrebării, cred că e și pe bază de stres...și de asta nu acumulezi.Eu pe perioada vacanței mă îngraș și pe perioada școlii mai slăbesc.

E vorba și de metabolismul omului...

| dayana007 a răspuns:

Aici nu e vorba de alimente recomandarea unei persoane care merge la sala e sa mananci mai mult si mai des ca de obicei... daca vrei neaparat sa te ingrasi mananca chiar inainte sa adormi deoarece mancarea nedigerata se pune automat pe tine!