| anonim_4396 a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati!
Ce sa fac, mai demult am avut parul prea gros cu mult volum iar acum imi este exagerat de subtire nici nu imi vine sa cred si nu l-am filat de foarte mult timp probabil din cauza ca folosesc placa zilnic imi este ars la varfuri despicat nu pot sa il tund ca deja imi este prea scut as face orece sa il am ca inainte, ce sa fac, sa incerc cu ulei de ricin cum se foloseste?
Fundita

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Si daca nu spuneai de placa, puteam sa pariez ca o folosesti :p de la ea ti s-a subtiat. trebuie sa renunti la ea sau macar sa o folosesti cat mai rar. sa iti tunzi varfurile periodic sa zicem al 3 luni, sa folosesc balsam dupa fiecare spalare si o masca pentru par uscat odata pe saptamana si inainte de placa sau foehn sa aplici un produs cu protectie termica.

| TheAce a răspuns:

Categoric recomand masca cu ulei de ricin. Trebuie insa sa folosesti acest tratament minim 2 luni (presupunand ca iti speli parul de 1-2 ori pe saptamana). Aplici inainte de spalare:http://frumusete.ele.ro/......rapid.html

| SandraM a răspuns:

Renunta la placa, perie rotativa, foehn. Lasa-ti parul sa se usuce natural. Nu te mai vopsi si mergi lunar la coafor pentru a tunde virfurile (atentie, 2-3mm, nu mai mult).
Uite aici citeva sfaturi care puse in practica iti vor face parul sa creasca mai repede si sanatos
http://www.elady.ro/......pede-.html