| nikuza a întrebat:

Va rog spuneti mi de ce am nevoie(produse si materiale) pentru unghii false.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi aici, http://www.trusefarduri.ro/unghii/unghii-false
Pa, pa.

| Katoky a răspuns:

Buna!
Gasesti aici tot ce ai nevoie:lifepassionandbeauty.blogspot.com/.../unghii-false-ce-produse-folosesc-e...‎
Te pup!

| SaschaM a răspuns:

Vrei sa lucrezi cu gel sau acryl?

| nikuza explică (pentru SaschaM):

Cu gel

| MoiraBurton a răspuns (pentru nikuza):

Ti-am dat un raspuns mai jos cu ce iti trebuie si cum se fac. Sper ca te-am ajutat si succes mult!:*

| MoiraBurton a răspuns:

Depinde daca vrei cu gel sau acryl. Sau unghii false din piata laughing Pentru cele false din magazin, iti trebuie lac incolor, picatura si atat. Te dai doua straturi de lac de unghii, apoi aplici pe unghia falsa doua picaturi mici de super glue, pui pe unghie si tii apasat 30 de secunde!
La gel exista doua posibiliati: cu tips sau pe unghia naturala.
Cu tips: tipsuri, lipici, betisor de cuticule, o pila usoara( nu foarte aspra), primer, gel clear (sau colorat), gel alb de french (daca vrei french), daca vrei french iti trebuie gel clear 3 in 1, cleaner, pila de unghii mai aspra, gel pentru luciu, ulei hranitor de cuticule.
Impingi cuticulele bine, si ai grija sa nu le dai cu primer sau cu gel ca se usuca si se fac vai mama lor. Pilesti unghia cu o pila de duritate scazuta (150-180) pentru indepartarea luciului. Aplici tipsurile cu lipici special. Aplici primer-ul care este obligatoriu, se usuca la aer nu trebuie sa astepti. Aplicarea gelului clear(sau colorat) pe toata suprafata unghiei (mai subtire la margini si cuticule) si se lasa la lampa 3 minute. gelul alb pentru french. (2-3 min lampa). gelul clear 3 in 1 pentru luciu (2-3 min uv), cleaner ca sa stergi gelul neuscat, pilirea unghilor, apoi hidratant pentru cuticule. La cele fara tips: tot fata lipici si tipsuri.
La acryl: sabloane, pile, prafuri de acryl, lampa uv (daca aplici top coat uv), dehidratant, pensule de acryl, ulei de cuticule.
Pilesti unghia, impingi cuticulele, aplici dehidratantul si astepti sa se usuce. Aplici sablonul si incepi sa construiesti. Acrylul se usuca la aer, lucreaza repede! Indepartezi sablonul, pilesti unghia, dai cu top coat uv sau normal si ulei de cuticule! Sper ca te-am ajutat!:*