| anonim_4396 a întrebat:

Vara transpir pe partea interioara a coapselor si imi apar bubite rosii daca nu apuc se fac dus de dimineata pana seara...cum as putea evita chestia asta? Vad ca da caldura...

8 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Dai cu pudra de talc. Sau cu antiperspirant. Sau porti pantaloni, ca sa eviti frecarea coapselor una de alta.

| leluc a răspuns:

Ce greutate ai?

| elena a răspuns:

Exista in farmacii, un flacon cu "Mixtura Mentolata", inainte de culcare, cu o bucata de vata, te stergi, fara sa te iriti (freci), dimineata speli locul, si asa in fiecare seara, sau cand stai acasa... sper sa mearga si la tine...stiu cum este...

regis
| regis a răspuns:

Am aceeasi problema, folosesc cu succes pudra de talc. Daca deja au aparut, pudra de talc mentolata iti ofera senzatii nebanuite.winking

eileen
| eileen a răspuns:

Si eu am probleme din astea, si sunt slaba, conteaza transpiratia care este in abundenta indiferent de greutate. Eu am cumparat acum o crema de la Vichy impotriva transpiratiei, inca nu am folosit-o, dar am inteles ca este foarte buna.

| jani a răspuns:

Pentru iritatii, cel mai bun leac este crema de galbenele sau orice produs pe baza de galbenele.Incearca si ai sa te convingi.

| mioara a răspuns:

Incearca dupa fiecare baie sa folosesti o lotiune de corp

| adrianphotography a răspuns:

Este o ciuperca, cauzata de transpiratie. Exista o crema, se numeste Nidoflor, o gasesti la farmacie. Imediat dupa baie o poti aplica local, timp de cateva zile. O sa vezi ca dispare iritatia. E de preferat totusi sa eviti transpiratia, daca este cauzata de greutate... dusuri dese.