| anonim_4396 a întrebat:

Vara transpir pe partea interioara a coapselor si imi apar bubite rosii daca nu apuc se fac dus de dimineata pana seara...cum as putea evita chestia asta? Vad ca da caldura...

8 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Si eu am probleme din astea, si sunt slaba, conteaza transpiratia care este in abundenta indiferent de greutate. Eu am cumparat acum o crema de la Vichy impotriva transpiratiei, inca nu am folosit-o, dar am inteles ca este foarte buna.

| psiholoaga a răspuns:

Dai cu pudra de talc. Sau cu antiperspirant. Sau porti pantaloni, ca sa eviti frecarea coapselor una de alta.

| elena a răspuns:

Exista in farmacii, un flacon cu "Mixtura Mentolata", inainte de culcare, cu o bucata de vata, te stergi, fara sa te iriti (freci), dimineata speli locul, si asa in fiecare seara, sau cand stai acasa... sper sa mearga si la tine...stiu cum este...

| leluc a răspuns:

Ce greutate ai?

regis
| regis a răspuns:

Am aceeasi problema, folosesc cu succes pudra de talc. Daca deja au aparut, pudra de talc mentolata iti ofera senzatii nebanuite.winking

| mioara a răspuns:

Incearca dupa fiecare baie sa folosesti o lotiune de corp

| jani a răspuns:

Pentru iritatii, cel mai bun leac este crema de galbenele sau orice produs pe baza de galbenele.Incearca si ai sa te convingi.

| adrianphotography a răspuns:

Este o ciuperca, cauzata de transpiratie. Exista o crema, se numeste Nidoflor, o gasesti la farmacie. Imediat dupa baie o poti aplica local, timp de cateva zile. O sa vezi ca dispare iritatia. E de preferat totusi sa eviti transpiratia, daca este cauzata de greutate... dusuri dese.