| adycara a întrebat:

Voi ce produse de ingrijire a fetei folositi la 14 ani?

10 răspunsuri:
| auroraa a răspuns:

Nu ma machiez deci nu folosesc solutie pentru indepartarea machiajului happy uneori ma spal cu un produs de la numis med pentru piele normala si odata in saptamana cu scrub, doar cind observ puncte negre sau cosuri happy

| mona a răspuns:

Daca de la 14 ani ai nevoie de produse pentru ingrijirea fetei atunci imagineaza ti cum va arata fata ta la 30 de ani, ti as recomanda sa mai amani chestia asta.

| ombladon a răspuns:

Ulei de laba laughing

| ifets a răspuns:

Probabil ca nu ai nevoie neaparat de produse de ingrijire a fetei,cred ca mai bine ar fi sa folosesti ceva pentru a-ti mentine fata curata, sa nu apara cosuri sau alte semne. Eficiente ar fi: infuzia cu ceai de musetel, Zinnerit -o solutie care se gaseste in farmacii si este foarte buna si da foarte repede rezultate(am folosit-o si eu cand aveam 14 ani) si foarte bine ar fi sa te speli cu sapun Dove pe fata de doua ori pe zi,conteaza foarte mult(hidrateaza pielea, o curata si o lasa foarte fina/catifelata). Acum depinde foarte mult si de tenwinking. Cam astea ar fi solutiile cu care pot eu sa te ajut. Acum, sper sa-ti fie de folosbig grin

| Biutzu a răspuns:

Pai uite ceva pentru ingrijirea fetei daca ai kaufland ia un lapte demacheant blanchette de la ''natural care'' ce e buna pentru curatirea fetei si hidratare si ce zici de niste tinctura de papadie pentru cosuri de la naturiste.pentru mine astea merg incearca macar laptele demacheant

| Bradster a răspuns:

La 14 ani? Stai linistita, o sa ai timp toata viata! O chestie interesanta : la varste tinere oamenii vor sa para maturi, iar o data ajunsi la maturitate, vor sa para mai tineri.

| pisicutza2001 a răspuns:

Buna! Eu am 17 ani. Pentru intrebarea ta nu prea ti-as recomanda nimic... dar fie! Uite, eu la 14 ani foloseam pentru fata doar un purificant gel de la LOREAL si o crema de la NIVEA pentru hidratare. In rest, mai nimic. Purificantul il foloseam pentru cosuri (o data dimineata, si una seara), iar crema de la NIVEA doar duminica dupa baie. La 14 ani eu nu prea aveam cu ce sa ma dau pe fata la vremea aia. Nu prea erau de calitate si nici nu imi faceam prea mari griji. Dar, dupa 17 ani daca folosesti produse pentru fata de la 14 ani, scuze dar nu vei arata pe placul tau.

| cristinaa0902000 a răspuns:

Eu folosesc: demachiantul de la bioderma sensibio h2o, un sapun pentru curatarea fetei de la uriage, dar nu prea e bun ca iti usuca fata :-J, malai care e bun pentru exfolierea fetei, ulei de masline, si o crema hidratanta si un balsam de buze care e bun pentru gerul care e afara

| alinka043 a răspuns:

Adica sa dispara cosurile sau doar sa pastreje igiena pielii/?

| medasiana a răspuns:

Nu cred ca e cazul la varsta ta dar daca consideri ca este necesar poti incepe cu cosmetice bio. Poti gasi si produse pentru lupta impotriva acneii. Ma gandesc ca asta ar fi, poate, singura ta problema la varsta asta. Intra pe www.bio-boutique.ro