| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum ati slabit? happy (in afara de diete si pastile)

22 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Sport! daca faci mult cardio ( ciclism, alergat, inot etc.) zilnic cu siguranta vei vedea rezultate.

| mona a răspuns:

Prin miscare, multa miscare si mancare mai putina

| SamSon a răspuns:

Flotari, abdomene, fara prea multe dulciuri (un regim echilibrat)

| Konata a răspuns:

Buna!
Eu am slabit facand multa miscare in casa si afara adica mult sport! Mai buna metoda de slabit nu este.

| Reiikó a răspuns:

Buna!
Poti slabi prin sport. happy

| larrii a răspuns:

Abdomene zilnic (2 serii a cate 30), apa multa (plata), mese sanatoase si la ore fixe, fara dulciuri, multe fructe, fara prajeli.

| Pufi1999 a răspuns:

Eu acum slabesc. Am descarcat din google chrome store aplicatia diet diary care ma ajuta mult

| Alina2910 a răspuns:

Depinde si ce varsta ai, eu m-am inaltat si asa am slabit ...pai poti sa mananci mai putine dulciuri

| Cosmin86 a răspuns:

17 kg, cu o alimentatie sanatoasa ( fara aberatii de genul multe fructe is legume, ora 18, etc. ) si sport

| Latinmoon a răspuns:

Fa mult sport!
Bea multa apa!
In special abdomene daca ai burtica si joking daca ai picioarele mai groase :d
Mai renunta la: dulciri, sarurui, grasimi si paine si asa vei slabi.
Mananca cat mai multe fructe si legume.
Good luck! >big grin

| Iulian03 a răspuns:

Casa slabesti fara diete si pastile trebuie sa faci sport.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mancam un cips/corn la scoala si mai mancam inca o data seara.
In rest foarte multa apa ( 4-5 litrii pe zi ) si mergeam 30-40 minute pe jos in fiecare zi.
N-am slabit intentionat laughing dar a mers.

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandru98 a răspuns:

Uite câțiva pași

1. Renunta la guma de mestecat

Renunta la guma pentru ca mestecatul te forteaza sa inghiti mai multa saliva si aer. Majoritatea oamenilor inghit aer excesiv atunci cand mesteca guma si aerul ajunge sa umfle intestinele si stomacul.

2. Corecteaza-ti postura

Multi oameni au tendinta de a sta cocosati si asta poate sa ii faca sa para mai greoi si mai masivi decat sunt in realitate. Tine capul sus si umerii drepti. Si ori de cate ori te gandesti la asta, foloseste-ti muschii abdominali pentru a-ti suge burta.

3. Fa din fibre un aliat

Carbohidratii complecsi sunt arma secreta a unui stomac plat. Spre deosebire de carbohidratii simpli - precum chips-uri si prajiturele - fructele, legumele si cerealele integrale sunt impachetate cu fibre, un nutrient care ajuta mancarea sa circule prin organism, reducand balonarea si reducand greutatea, dupa cum se evidenteaza in numeroase studii.

4. Razi cat poti de mult

Exista un motiv pentru care se spune ca rasul te face mai frumoasa. Rasul tonifiaza un grup de muschi ai stomacului, ceea ce este extrem de important pentru ca majoritatea formelor de exercitii nu pot lucra acesti muschi, care sunt cheia unui abdomen plat si bine tonifiat.

5. Subtiaza-ti talia cu apa

Bea intre 8 si 10 pahare de apa pe zi. Corpul tau retine apa atunci cand este deshidratat, asa ca ramai hidratata pentru a preveni balonarea.

6. Schimba cocktail-urile si berea cu un pahar de vin

Un studiu recent a descoperit faptul ca femeile care consuma una sau mai multe beri pe zi au tendinta de a avea o talie mai mare.

7. Spune da iaurtului

Iaurtul este plin de probiotice - bacterii bune care ajuta sistemul digestiv sa digere mai bine mancarea si sa previna problemele gastrointestinale precum constipatia.

| papusica987 a răspuns:

Sport

| TroolGheoerghe a răspuns:

Forta,pumni,karate,abdomene,flotari,genoflexiuni,alerat pe 75 de metri si cam atit.sad

| Sarai a răspuns:

Jucand Volley, alergand, inotan...dar sa stii ca nu vei avea rezultatele dorite daca nu tii si o dieta.

| Tirri28 a răspuns:

Alergarea este cea mai buna arma.

| Idk007 a răspuns:

Sport,sala.happy

| lenka018 a răspuns:

Multa apa plata cu lamaie si sport sport sport

| Pufarina34 a răspuns:

Pai, poti slabi facand sport, exercitii fizice, inclusiv diete happy.

| CrissuCrissu a răspuns:

Eu am slabit alergand si miscandu`ma...e mult mai bine si simplu asa, dar merge si sala, dar eu nu am fost la sala si am slabit 2 kg happy