| aryana1991 a întrebat:

Buna lume! vreau si eu niste diete cu care sa slabesc rapid cu care ati slabit voi, pot fi pastile nu ma deranjeaza dar sa fie ceva care ati incercat voi.stiu ca nu e indicat sa slabesti repede dar chiar am nevoie... ceva idei?

Răspuns Câştigător
| raincolours a răspuns:

Ziua 1
Mic dejun: o ceasca de cafea indulcita cu un cub de zahar;
Pranz: patru linguri de spanac fiert, doua oua fierte si o rosie.
Cina: o portie de carne de vita subtire si de dimensiuni cat jumatate de palma, fiarta cu doua linguri de ulei, zeama de la o jumatate de lamaie si un bol mic de salata de laptuci.
Ziua 2
Mic dejun: o ceasca de cafea indulcita cu un cub de zahar;
Pranz: carne in aceleasi dimensiuni descrise (jumatate de palma) fiarta, pe gratar sau la cuptor, cu exceptia carnii de porc
Cina: o portie de carne de vita subtire si de dimensiuni cat jumatate de palma, fiarta cu doua linguri de ulei, zeama de la o jumatate de lamaie si un bol mic de salata de laptuci.
Ziua 3
Mic dejun: o ceasca de cafea indulcita cu un cub de zahar, o felie de paine prajita
Pranz: o felie de sunca, doua oua fierte, salata de laptuci
Cina: patru inguri de telina fiarta, o rosie, un fruct proaspat
Ziua 4
Mic dejun: o ceasca de cafea indulcita cu un cub de zahar, o felie de paine prajita
Pranz: un pahar de suc de portocale, un iaurt mediu
Cina: un ou fiert, trei felii de branza de vaca, un morcov
Ziua 5
Mic dejun: un morcov cu doua felii de lamaie
Pranz: o portie in aceleasi dimensiuni de peste fiert (orice peste), zeama de la o jumatate de lamaie si o felie de unt (sau o lingurita)
Cina: friptura de vita cu un bol mic salata de laptuci in care ati tocat marunt o telina cruda
Ziua 6
Mic dejun: o ceasca de cafea cu un cub de zahar, o felie de piane prajita
Pranz: doua oua fierte si un morcov
Cina: o jumatate de pui gatit oricum dar nu prajit, fara condimente, doar sare, un bol mic de salata de laptuci si zeama de la o jumatate de lamaie
Ziua 7
Mic dejun: o ceasca de ceai fara zahar
Pranz: nimic, doar apa
Cina: o portie cacele de mai sus de carne de miel si un mar
Ziua 8
Mic dejun: o ceasca de cafea si un cub de zahar
Pranz: patru linguri de spanac fiert, doua oua fierte, o rosie
Cina: friptura de vita cu un bol mic salata de laptuci
Ziua 9
Mic dejun: o ceasca de cafea si un cub de zahar
Pranz: carne de vita fiarta, un iaurt
Cina: friptura de vita cu un bol mic salata de laptuci
Ziua 10
Mic dejun: o ceasca de cafea indulcita cu un cub de zahar, o felie de paine prajita
Pranz: o felie de sunca, doua oua fierte, salata de laptuci
Cina: patru inguri de telina fiarta, o rosie, un fruct proaspat
Ziua 11
Mic dejun: o ceasca de cafea indulcita cu un cub de zahar, o felie de paine prajita
Pranz: un pahar de suc de portocale, un iaurt mediu
Cina: un ou fiert, trei felii de branza de vaca, un morcov
Ziua 12
Mic dejun: un morcov cu doua felii de lamaie
Pranz: o portie in aceleasi dimensiuni de peste fiert (orice peste), zeama de la o jumatate de lamaie si o felie de unt (sau o lingurita)
Cina: friptura de vita cu un bol mic salata de laptuci in care ati tocat marunt o telina cruda
Ziua 13
Mic dejun: o ceasca de cafea cu un cub de zahar, o felie de piane prajita
Pranz: doua oua fierte si un morcov
Cina: o jumatate de pui gatit oricum dar nu prajit, fara condimente, doar sare, un bol mic de salata de laptuci si zeama de la o jumatate de lamaie

In afara alimentelor scrise in dieta nu aveti voie nimic in plus, doar apa puteti consuma cat de mult doriti. Portiile de carne corespund cu dimensiunile unei jumatati de palma.
Se recomanda acordul medicului pentru aceasta dieta

6 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Buna! trebuie sa mananci:
-salate(de rosii, salata verde, de orice fel)
-iaurturi(poti manca si de fructe.nu conteaza.doar sa fie iaurt.cel mai indicat iaurt pentru slabire este,, Nutriday")
-fructe si legume
si atat.am auzit undeva ca inaintea mesei trebuie sa bei un pahar cu apa.asa scapi de burta.
si eu am incercat si am slabit!
sa nu mananci:
-dulciuri(ciocolata,pufuleti etc)
-paine(hai, poti manca dar nu foarte multa!)
-prajeli
-mancaruri la cuptor
-si carne.
cand te trezesti dimineata(este important sa te trezesti si devreme pentru ca trezitul tarziu ingrasa), mananci lapte cu cereale.la 12-1, mananci o salata cu putina paine.la 3 manananci un fruct.la 4-5 alt fruct sau un iaurt.la 7 mananci.ce vrei tu dar sa nu fie prajeli, mancaruri la cuptor sau carne. dupa ora 7 nu mai mananci!
Bafta!

| PinkPanther a răspuns:

Nu iti recomand una rapida si foarte drastica, o sa slabesti dar pui imediat la loc. Dar daca totusi vrei sa te risti incearca una disociata.

| elenat a răspuns:

Fatah stii ca o persoana a murit din cauza a niste pastile de slabit vezi sa nu patestisi tu asa! nu poti slabi rapid dar trebuie sa faci sport si sa mananci echilibrat! asta e tot

| MCRgurl a răspuns:

Pai nu cred ca o sa fii multumita dar eu am facut asta cu etnobotanice

| feldo a răspuns:

Pastile pentru slabit din plante
http://leadbit.biz/ogDV

| ProAnaRomania a răspuns:

Buna! Imi poti vizita blogul, sunt la inceput. http://proana-romania.blogspot.com/ Sau imi poti trimite un mail pe adresa proana.romania@yahoo.com si iti raspund.
Nothing tastes as good as skinny feels.
Stay strong and think thin!:*