| Kasie25 a întrebat:

Voi cum va epilati total acolo jos, fara sa va iritati? vreau sa ma fac, dar nu cu ceara. am incercat o data si nu mai puteam de durere. si cu lama am incercat dar mi se faceau bubite mici si multe si ma ustura foarte rau
trebuie sa exfoliez pielea inainte sau cum?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu folosesc bigul si ma dau cu o crema, nu ma irit

| AutumnDay a răspuns:

Crema depilatoare, clar!

| foxi a răspuns:

Cea mai buna metoda este metoda de barbierire a indienilor(din america)!

| IloveME a răspuns:

Eu mi-am cumparat epylaidy,o folosesc pentru a defini zona bichini,adica sa nu se vada urat in afara chiloteilor,iar zona dureroasa o fac cu lama,dar speciala pentru zonele intime,care au un gel racoritor!
La inceput doare, dar cu trecerea timpului corpul tau se obisnuieste si durerea nu va mai fi atat de insuportabila!
Poti cumpara de la magazin, exista un fel de spuma care te racoreste dupa indepartarea parului cu ceara sau masina de epilat, nu stiu daca este buna si pentru zonele intime, poti citi prospectul inainte de cumparare.am fost la un salon sa-mi fac o epilare completa, acolo mi-au dat-o si jur ca asa de bine m-am simtit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Eu folosesc metoda mea, cu ceară şi sunt mulţumită de rezultat.
E cea mai eficientă metodă din câte cunosc.
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| LoveAnimepsimagirl a răspuns:

Ai putea sa te epilezi si cu ceara, adica depinde de par, dar ai putea totusi sa te dai cu o crema hidratandta inainte si ca sa reduci si mai mult din durere, sa iti tai firele mai scurte laughing adica mai intai te razi cu lama, dar nu complet si dupa dai cu ceara. big grin