| Gumalamanaazecea a întrebat:

Voi cum va epilati inghinal?
Vreau sa ma fac total, si mi-e frica sa merg la un salon sau sa ma fac cu ceara. Iar cu lama imi apar bubite.
Credeti ca sunt bune cremele depilatoare? ce imi recomandati? si ce ar trebui sa fac sa nu imi mai apara bubite sau sa ma irit rau?

3 răspunsuri:
| tzus a răspuns:

Nu-ti recomand benzile pentru epilat si nici atat ceara de unica folosinta, deoarece este prea dureros pentru o zona sensibila. de regula daca ai vrea sa te duci la salon cauta un salon care face cu ceara traditionala, doare mai putin plus ca iti cresc firele de par uniforma, nu ca la benzi ca azi ai epilat o parte iar maine iti cresc alte fire. Poti si cu crema depilatoare cu aloe vera este ok, este ca un calmant. Iar ca sa nu te iriti sau sa faci bubite nu te speli minim 2-3 ore de la epilat cu sapun, deoarece sapunul contine alcool chiar daca e sapun cu ph redus. si poti sa te dai cu creme speciale pentru acea zona sau geluri cu aloe vera, ulei special sau pudra mentolata. Asta e valabil pentru orice epilat. Te poti face si acasa cu ceara tradionala numai ca trebuie sa ai rabdare cu ceara.
p.s. sunt cosmeticiana de ceva poti sa-mi trimiti mesaj

| Mariab94 a răspuns:

Incearca benzile pentru epilat... functioneaza foarte bine

| Infinityy a răspuns:

Eu folosesc crema depilatoare cu aloe vera, si nu patesc nimic. ^^