| anonim_4396 a întrebat:

Voi folositi apa termala? Are ceva efect?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Are rol de hidratare.
Pa, pa.

| MissCamelia a răspuns:

O folosesc vara sa ma racoresc, in loc de lotiune tonica sau ca sa fixez machiajul.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| beka a răspuns:

Ii buna pentru improspatarea pielii, a tenului si unele dintre ele hidrateazahee heeeu zic sa incerciwinking

| Elena1234456 a răspuns:

Depinde pentru ce o folosesti si cum o folosesti big grin.
Apele termale au fost folosite pentru tratarea unei categorii largi de afectiuni datorita efectelor tamaduitoare, indeosebi pentru pastrarea tineretii si frumusetii pielii. Apa termala este pura din punct de vedere bacteriologic si bogata in oligoelemente si siliciu, recomandata pentru proprietatile sale miraculoase celor care au pielea sensibila si alergica.

Efecetele poluarii sau stresului pot fi diminuate cu ajutorul produselor pe baza de apa termala, care imbunatatesc elasticitatea si aspectul general al pielii.
Specialistii sustin ca mineralele din apa termala reduc roseata si inflamatiile pielii, ba chiar s-a constatat ca unele dintre ele sunt eficiente si in tratarea eczemelor.

Spray-urile cu apa minerala sunt cele mai bune deoarece se fixeaza bine pe fata, protejand-o. Spray-urile cu apa termala sunt recomandate tuturor tipurilor de piele. Pulverizate dimineata si seara, usureaza demachierea, iar in timpul zilei improspateaza si calmeaza pielea.

Deci daca o folosesti cu cap are efect big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am avut de la Avene, insa asupra mea nu a avut niciun efect http://reviews.katrina.ro/apa-termala-avene.html