| anonim_4396 a întrebat:

Voi la ce vârstă puteti spune ca ati ajuns sa dețineți o barbă in toata regula?

Din ce văd, o barbă zdravănă se lasă așteptată!

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Barba te îmbatrineste foarte tare, si nu tuturor le sta bine cu barba, de ce nu i ti lasi mustață, sau cioc.

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu sunt batranul intelept, deci nu e problema daca ma imbatraneste.

| Drimmero a răspuns:

Nu toti au barba deasa si mare, multora le creste cu goluri, nu e in toate locurile. Totul tine de genetic, nici acum nu am vreo barba de barbos, dar imi las doar cioc cu mustata si o las sa uneasca cu perciunii, asa ma port de ani buni, cred pe la 20 de ani mi s-a inegrit ca lumea parul si s-a mai desit, nici nu vreau sa am vreo barba d-aia mare, nu as avea timp sa o ingrijesc mereu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nici acum nu am o barba incredibil de densa sau mare. Este micuta chiar :3 cat sa aiba forma si contur.

Dar da, o barba densa si viguroasa, sa zicem asa... tine mai mult de organism, unele persoane pot sa nu prea aiba deloc, altele pot sa aiba in exces chiar.

Numai bine! ^_^

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Da, asa este. Tine de noroc big grin

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Iar norocul este o notiune... abstracta laughing Dar da, poti sa spui ca tine de noroc. Sau cum s-ar spune in batrani, daca mama persoanei respective a dat cu piciorul in pisica big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred. Ține foarte mult de producția de testosteron. Și la 14 ani poți să ai barbă la fel de deasă ca la 28. Nu e neapărat vorba de noroc.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Desigur. Ma refeream la "norocul" genetic. In sensul ca nu prea ține de tine.

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Pe la 16 ani, dar si treaba cu testosteronul cum a zis theacaciastrain e un factor

| lulufunny6766 a răspuns:

Buna, eu am barba din anul in care mi-a venit prima data menstruația!

| anonim_4396 explică (pentru lulufunny6766):

Men-struatiawinking

| lulufunny6766 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hahahahahaaahh haz