| ema_1954 a întrebat:

Voi purtati uniforma la scoala?

19 răspunsuri:
| Biby a răspuns:

Sunt in clasa 4. O zi port, una nu port.

| LoveForShania a răspuns:

Pai in clasele 1-4 am purtat sclifositul sarafan oribil in carouri. Bleachh! Cel cu patratele!
In clasa 5-6 am avut o uniforma : camasa alba, cravata rosie, blugi inchisi. Deci la noi se acceptau haine : albe, rosii, inchise.

In clasa a7a nu am avut uniforma, ca ne-a dat o uniforma ca dracu si eu nu am purtat-o, si de aia mi-a scazut un punct la purtare! Ziceai ca sunt politista sau preoteasa!

In clasa a 8a bluza/camasa alba, vesta de blugi/ material textil neagra, blugii albi/ negrii (nu colorati)! Blugii nu erau cu taieturi, bluze pe umar sau pana la buric!

Acum la liceu se poarta toamna/primavara/si in luna de vara :
- fusta rosie super tare, o camasa rosie si neagra cu franjuri, colanti, dresuri pe dedesubt...

Iarna: - blugi albi/negrii, bluza alba/ neagra/rosie!

| BubuLina999 a răspuns:

Da

| Cσσкiє a răspuns:

Da, aşa ne cere doamna dirigintă. Uniformă poate fi numită cămaşă+cravată+blugi simpli?

| Bebelushaaː a răspuns:

Pai la mine la liceu e obligatoriu o piesa de la uniforma happy
Eu merg numai in fusta[e plisata si imi place on the phone. Deci port numai jumatate de uniforma laughing
pup:*

| pwp a răspuns:

Nuu, dar as vrea love struck
eu de exemplu ma imbrac in camasa alba, vesta neagra si blugi negri sau albastri

| asdfghjklș a răspuns:

Eu am un sarafan si trebuie sa-l port in fiecare zi cu camasa pe sub(chiar si cand avem sport).:-&:-&

| xxdd a răspuns:

Nu purtam.\dancing
In cls a5a ne-a obligat sa le cumparam. 90 lei
Acum sunt in clasa a8a si n-am purtat uniforma nici macar o zi.

| Ballet a răspuns:

Am purtat in 1-4. Acum sunt a 9-a. Dar imi amintesc ca uniforma noastra era compusa dintr-o fusta visinie cu carouri negre, camasa alba, vesta neagra, cravata si dres alb/negru happy. Si botosei negri love struck
Frumoase vremuri love struck

| minnieee a răspuns:

Noi avem la scoala un sacou gri urat pe care trebuie sa-l purtam mereu.yawn

| razadeluna a răspuns:

Daaa

| LoquitaSeMutaInViataReala a răspuns:

Sigur, la mine in liceu, de exemplu, daca imi uit sacoul acasa, trebuie sa ma intorc inapoi sa'l iau laughing

| elisarktis a răspuns:

Da dar e super draguta e neagra cu doua dungi rosii la fusta(care este pliata)si sacou negru cu cravata rosie

| DeathTheKid a răspuns:

Pai nu prea pot s-o numesc uniforma...trebuie sa venim in alb si negru, dar fara multe paiete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Doar cand avem inspectii sau chestii de genul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daa crying...ne obliga diriguu`crying

| Nicoletta_9240 a răspuns:

Nu! Bleach-Fusta cu carouri de picnic rolling on the floor

| girls_9639 a răspuns:

Nu purtam deocamdata

| Puuuf a răspuns:

La scoala mea se poarta doar in clasa 1-4 apoi in 5-8 avem tinuta la alegere