| razadeluna a întrebat:

Voi o sa purtati uniforma la scoala, din septembrie? cum arata?

23 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Si noi avem, dar nu mi se pare asa de rea, adica sunt doar niste tricouri albe sau negre, in resp putem sa purtam orice dar sa avem si tricoul de scoala pe noi. Faza e ca nu ne lasa sa intram daca nu o avem pe noi...

| Etelca a răspuns:

Hey!
Eu trec a sasea si a fost un sondaj,dar nu stiu sigur rezultatul, daca vom purta sau nu, sper sa nu port pentru ca uniformele in Romania sunt pur si simplu groaznice si de prost gust, poate nu la toate scolile, dar la majoritatea ta.Eu nu port haine extravagante la scoala, dar imi place sa fiu aranjata si sa nu arat ca un sac. laughing
Pa, pa! :*

| Mwha a răspuns:

Noi avem doar o cravata albastra cu numele scolii pe ea, dar nu este obligatorie. ( Trec clasa a V a )

| ascovit a răspuns:

Da, o sa port, si arata asa:
http://www.spiruharet-tecuci.ro/uniforma.php

| positivity a răspuns:

Dacă aș avea uniformă, aș purta-o!
Însă, din fericire, liceul la care învăț eu nu are uniformă.

| Xtadelo a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liceul meu nu are uniforma happy. Se vorbea o data de o cravata dar au fost inteligenti si au realizat ca nici dracu nu o va purta.

| zuzualina a răspuns:

Nu rolling on the floor

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Eu intru in a Vll-a si am o camasa albastra cu o cravata portocalie+blugi.

| dodicuta a răspuns:

O port ca e obligatorie la mine in scoala (trec a 8-a).E o vesta foarte urata(am si cravata si socou dar alea nu trebuie).E de baiat(ei cica e universale) si in carouri negre si rosii+ e ddin material sintetic si am dat pe ea 40 de lei!

| simina96 a răspuns:

Buna! Nu, nu o sa port.S-a mai propus la mine la liceu sa purtam uniforma in gimnaziu de prin a saptea da pana la urma s-a cam imputit treaba laughing Am dat 50 de lei pe o uniforma care arata vreau sa spun mai rau ca la puscarie, materialul era in primul rand foarte prost.Cativa au inceput sa vina cu ea, eu nu am mai apucat pe motiv ca cica nu imi era gata si pana la urma s-a ajuns sa nu mai vina nimeni.S-a renuntat la ideea asta(multi parinti au facut plangeri fie ca nu erau gata odata, cum a fost cazul meu, fie ca erau oribile si nici sa te misti in ele nu puteai), mi-am cerut banii inapoi si bineinteles ca nu mi s-au dat inapoi.Am fost inclusiv in a 8-a la secretariat sa vad totusi chiar sunt asa nesimtiti incat sa nu imi dea banii inapoi(ca totusi 50 de lei ii o suma destul de mare) dar tind sa cred ca secretara s-a scufundat in ei si I-a mancat oh go on Iata-ma acum la liceu, trec pe a 11-a si acuma povestea aia cu banii a ramas un,, mister''. Daca ar fi responsabili si de cuvant cei de la liceul meu si s-ar alege o uniforma cu un material mai de calitate si ar arata mai bine(bine nu cer sa fie ceva extravagant, sa fie decent dar si cu gust) as purta si nu le-ar strica la unii care vin imbracati cam prea ca la club, nicidecum ca la scoala!

| Eviix a răspuns:

Oho. avem paznic :]]! Ne da afar' daca nu purtam uniforma! smug

| Àηđяεëa a răspuns:

Uniforma depinde de liceu sau de scoala

| leeya a răspuns:

Eu o să port. E sarafan sau fustă neagra + cămașă albă. E oribilă uniforma. Dar nu ne lasă fără ea la școală tongue. La început mi s-a părut nașpa să mă îmbrac la fel ca celelalte fete, dar până la urmă m-am obișnuit, că n-am avut ce face sad. Oricum ideea mi se pare foarte comunistă, iar când mă gândeam ca colegii mei sa fie de acord cu mine, ei au spus că se bucura că avem uniformă tongue.

| Aniu a răspuns:

Nope, o sa invat la un liceu non-comunist din fericire.

| DragosFku a răspuns:

Eu nu port uniforma la liceul meu...

| PunkyBrunette a răspuns:

Da, o sa port uniforma... Si arata cam asa: http://upload.wikimedia.org/......c06052.jpg (fustele fetelor din stanga)

| anca2002 a răspuns:

Am vazut pe google niste modele am auzit ca o prietena de-a mamei are o fata si are uniforma :Fusta rosie in carouri, Cravata rosie in carouri si camasa alba si sacou dar depinde happy

| CrissyBlue a răspuns:

Ah, la scoala la care sunt eu, nr. 3 N. Titulescu Buc., Am purtat uniforme, rochite bleumarin cu cateva petice in carouri cu rosu, in 1-4 si inca sunt, iar in 5-8 unde-s eu acu avem ca uniforma o vesta si o cravata, la fel, si trebuie sa avem tricouri albe, big grin. Acum depinde si la ce scoala esti si in ce clasa esti!

P.S. Stiu ca nu prea ma exprim prea bine! tongue

| DoarUca a răspuns:

Uniforma depinde de liceu sau scoala. Eu cand eram in a I-a aveam o uniforma cu carouri gri. Tare urata era. Si tot uniforma la fel am purtat pana-n a 4-a. Din a 5-a ne-a pus sa venim in camasa si eventual o vestuta. si puteam veni in blugi numai sa nu fie rupti ac afceau niste crize profi.

| ir1buterflay a răspuns:

Eu nu o sa port.

| Elena02dragutza a răspuns:

Eu am avut uniforma din 1-4 dar de la 5-8 nu.Blugi dar sa nu fie rupti, fuste di blug, tricouri orice culori si eventual vesta.Dar nu mereu. Sper ca te-am ajutat.*-:

| Andreeacnt a răspuns:

Nu, la liceu nu prea se poarta uniforma :d