| downwiththesickness a întrebat:

Purtati uniforma la scoala? Si daca nu, ce purtati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am purtat in clasele I-VIII,iar la liceu nu mai port.
Nu port deoarece consider ca respectul nu se arata prin ridicarea in picioare pentru orice raspuns monosilabic,imbracaminte, repetarea la nesfarsit a cuvintelor, te rog, poftim, multumesc...etc.
Mi se pare chiar trist sa vezi un copil de 11 ani imbracat in negru din cap pana in picioare pentru ca,, asa trebuie''. Nu trebuie deloc, uniforma nu are puteri magice si nu o sa te ajute la test, decat daca pui copiute in buzunare. laughing)

4 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Din păcate, am uniformă.

| Sociopat a răspuns:

Aveam uniforma da n-o purta nimeni si creca si acum e la fel. Atata timp cat nu vii imbracat ca ultimu semafor nu se iau profii de tine. Veneam in tricou simplu, negru, khaki sau alb si blugi.

| deea3507 a răspuns:

Port ce vreau la scoala, nu imi zice nimeni nimic

| Nyy2003 a răspuns:

Ar fii bine sa porti, daca nu...te poti alege cu o absenta sau ca profesorul sa te avertizeze de modul in care esti imbracat.)