| KaRioKa a întrebat:

Vreau metode anticelulita! funda

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| nellyneliana a răspuns:

Buna!
Incearca sa te masezi cu o crema anticelulitica de 2 ori pe zi in zona afectata timp de 4-5 minute.
- Bea ceaiuri depurative.
- Fa gimnastica. Cele mai eficiente exercitii sunt genoflexiunile (din pozitia ''stand departat'') si ''bicicleta''.
- Mergi la sauna daca ai aceasta posibilitate cam de 2 ori pe saptamana.
- Renunta la dulciuri!
- Evita sarea, deoarece retine apa in tesuturi.
Succes!

| KaterinaPetrova a răspuns:

Mananca fructe,legume,bea multa apa si sucuri naturale, nu mai manca dulciuri deloc,mananca cu putina sare,fara grasimi, putina paine, trebuie sa ai 3 mese pe zi. dim la 8-9 la pranz pe la 12 si seara la 6. si efectele o sa apara in maxim o jumatate de an. da-le incolo de creme anticelulitice si chestii ca sunt varzaoh go on eu asa am slabit:d