| OMURITOARE a întrebat:

Vreau sa am parul foarte onulat fara gâțe si alte chimicale. P.s. metode naturale

Răspuns Câştigător
| qqRamona a răspuns:

Heii.
Poţi încerca bigudiurile, dar mi se par incomode sau să te pui pe ''moaţe''
1.Iei nişte staniol, o perie, puţină apă (pui într-o sticluţă cu pulverizator), câteva agrafe şi un moţ sau 2.
2. Împaţi părul în 2 (partea de deasupra şi de dedesubt), iar partea de sus o prinzi cu un moţ.
3.Iei din partea de jos o şuviţă, o piepteni, pulverizezi apă, dar să se ude doar puţin, răsuceşti şuviţa până devine un coc mic, iei staniolul şi înfăşori toată şuviţa, apoi o prinzi cu nişte agrafe. Şi tot aşa până terini toată partea.
4. Partea de sus o împarţi iar în 2(sus şi jos), partea de sus o prinzi şi după ce o piepteni pe cea rămasă, repeţi procedeul şi la fel şi la ultima parte.
5.Dormi cu ele, dar ai grijă să nu se strice.
Sau în timp ce îţi usuci părul îl buclezi cu peria.
Multă baftă şi sper că te-am ajutat!

1 răspuns:
| TeeaCup a răspuns:

Bigudiuri sau moate happy
Cauta pe youtube, no heat curls.