| Bianca7777 a întrebat:

Buna!
Cum sa imi fac parul cret ca al Shakirei?
nu il veau onulat, il vreau cret, cret...stie cineva vreo metoda?

4 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Http://youtu.be/4bM0LmybuSY

Incearca sa pui cat mai multe paie,cand ai terminat ia fiecare suvita si taxeaz-o la rădăcina putin cat sa stea umflata,apleaca capul si treci cu degetele prin par ușor cat sa desfaci suvitele sa para naturale.
Pune PUTIN fixativ puternic,daca stii ca parul tau este dificil si nu sta creț o perioada lunga eu te sfătui sa pui pe fiecare suvita in parte spuma de par, putina cat sa umezeasca suvita.

Lasi parul asa toata noaptea, fiindcă paiele sunt moi nu te vor deranja, doar daca dormi cu cineva nu uita sa tai ce rămâne prea mult pe-afara, nu de alta dar sa nu scoti ochii cuiva :)) ( proprie experiența :/)

| Roxanutza2000 a răspuns:

Pai stiu mai multe metode:
1. ondulator (il folosesti de multe ori)
2. bigudiuri
3. il impletesti in in multe codite subiri si stai cu ele cateva zilee
Funda?