| tuGatita a întrebat:

Vreau sa am parul ondulat fara a folosi ondulator. se poate? daca da cum?

Răspuns Câştigător
9 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Poți folosi bigudiuri normale sau electrice. Baftă!

| MirunaMira9 a răspuns:

Poti sa il pui pe bicudiuri sau sa il impletesti si sa stai f. mult timp cu el legat sau poti daca nu ai bicudiuri cu creioane eu am incercat si merge deci rasucesti creionul pe par si apoi il legi cu un elastic sau cu peria rotativa cand iti usuci parul cu feionul rasucesti parul cu peria si apoi dai cu feionul pana se usuca! Bafta si fundissa?

| Snuff a răspuns:

Cu placa de intins parul, uite:
http://www.youtube.com/watch?v=8Y2kMXdcZbU
sau http://www.youtube.com/watch?v=Ted3imMggC0&feature=channel_page
-poti sa il pui pe moate sau pe bigudiuri
Bafta!:)

| unsiNkable a răspuns:

Cu bigudiuri!big grin

| bibiiiy a răspuns:

.te speli pe cap, dar nu te usuci pe par. apoi iti faci codite impletite.nu ti le desfaci pana dimineata, iar dimineata ti le desfaci.mie una imi merge chestia astawinking

| dindu a răspuns:

Dupa ce te speli pe cap.asa cu parul ud impleteste-l. sper sa iasa big grin.

| Lorry_4731 a răspuns:

Mama mia...kit eu ma kinui ca sa am parul drept dar tu ontulat)))impleteshtel...e cel mai natural si efectiv

| andre23 a răspuns:

Eu imi fac cu placa de par. Sincer nu iti recomand deoarece tot mi l-am ars. Acum depinde cred ca si de par sau de placa.