| NesquikDuoSpecial a întrebat:

Vreau sa ating frumusetea, delicatetea fetelor asiatice, gen girls generation. Ce secrete de frumusete ale lor știți? Naturiste, ciudate, de orice fel pentru a avea tenul acela perfect si delicatetea aia irezistibila.

8 răspunsuri:
| Afdsa a răspuns:

Te poti inspira de pe canalul acestei fete :D : http://www.youtube.com/watch?v=xXU_ylBSpbw.

| kawaii69 a răspuns:

Copil fara soarta... Stii macar ce e ala kpop sau 2ne1, girls generation, f(x), 4minute, ai auzit de gianna jun, cl, bom, dara, minzy, yoona, taeyeon, jessica, etc? Nu! Cu ce drept spui ca asiaticii arata ca dracu?!

| WarriorInReserve a răspuns:

Asiaticele arată ca dracu.

| NesquikDuoSpecial explică (pentru WarriorInReserve):

Nu ti-am cerut părerea, ci doar un sfat

| WarriorInReserve a răspuns (pentru NesquikDuoSpecial):

Păi cum nu când spui nişte inepţii de genul _frumuseţea asiaticelor_? Întreabă orice om, toţi or să-ţi spună că sunt urâte.
Asta e ca şi cum ai spune ţigan cinstit.

| NesquikDuoSpecial explică (pentru WarriorInReserve):

Pardon, nu asiatice, ci coreene

| NesquikDuoSpecial explică (pentru WarriorInReserve):

Coreenele sunt foarte frumoase, poti întreba orice om (normal la cap)

| roxylicious3 a răspuns:

Salut =) Vreau sa-ti spun ca in primul rind fiecare persoana are genetica diferita mostenita de la parinti,bunici,strabunici, in functie de care ni se transmit anumite "calitati": spre exemplu gene lungi, sprincere dese, par lung, sani mari si fermi, piele curata si catifelata etc. Secrete de frumusete exista mii insa nu toate sunt permisibile tipului tau de ten. Unele tratamente/metode de frumusete ar putea sa-ti faca mai mult rau pe cind altei persoane i-ar ajuta de minune. Ce sfaturi as putea sa-ti dau: Sa NU folosesti produse nepotrivite tenului tau (asta o spun toti dermatologii). Apoi probabil stii ca trebuie sa avem o rutina zilnica de curatare si hidratare corecta a tenului, de 2 ori pe zi, dimineata si seara. Totul incepe de la demachiere. Trebuie facuta cu un produs adecvat tipului de ten (crema/gel/spuma) si cu ajutorul unei dischete demachiante, pana la inlaturarea completa a machiajului si impuritatilor. Acest pas este urmat de aplicarea unei lotiuni tonice, pentru a inlatura, daca este cazul, resturile de crema si pentru a pregati fata de aplicarea unei creme. Alta regula pe care dermatologii insista sa o respectam este folosirea cremelor de fata cu protectie solara, indiferent de anotimp, si mai ales in timpul zilelor cu soare puternic. La fel nu ar trebui sa neglijezi "somnul de frumusete"/odihna, d-ce calitatea somnului se reflecta pe tenul nostru. Oboseala fizica are consecinte negative si asupra pielii, un somn de 6-8 ore fiind esential pentru ca pielea sa se restabileasca in urma agresiunilor suferite in timpul zilei, sa se regenereze. Un alt aspect foarte importamt este alimentatia corecta. O alimentatie sanatoasa, bogata in fructe si legume, asigura aportul de vitamine si antioxidanti necesari pentru protejarea pielii. Fructele (citricele, capsunile, zmeura, afinele, strugurii, avocado) contin antioxidanti- flavonoide, vitamina C, vitamina E, caroten ce ajuta in combaterea radicalilor liberi de origine solara. Alimentele bogate in acizi grasi omega-3 ( care se regaseste in uleiul de nuci, rapita) sunt indicate ca parte a dietei zilnice. Fiecare decizie culinara pe care o luam are consecinte pozitive sau negative si asupra pielii noastre! La fel este obligatorie demachierea zilnica! Una dintre cele mai mari greseli de intretinere este sa te culci machiata. Alta greseala este sa te speli cu sapun pe fata pentru a inlatura machiajul. De cele mai multe ori machiajul nu este indepartat, iar sapunul prin aciditatea sa distruge bariera de protectie a pielii. In final pot sa-ti spun ca folosirea de produse cosmetice fara a cunoaste tipul de ten pe care il ai precum si a cosmeticelor ieftine in care pretul este pus inaintea calitatii sunt principalele greseli ale femeilor in ingrijirea cotidiana. Iti recomand utilizarea unor produse cosmetice de calitate, utilizarea de produse ieftine si concesiile facute in ingrijirea tenului fiind riscuri pe care deja ti le asumi!