| carmaw a întrebat:

Vreau sa dau unghiilor mele o forma patrata...dar se rup pe margini....si deci esec total
Cunoasteti ce sa fac... ceva produse ca sa nu mi se mai rupa?

6 răspunsuri:
| corny04 a răspuns:

Buna happy

uleiul de ricin e o varianta, insa da rezultate destul de tarzii.

daca vrei rezultate bune si rapizi, iti recomand lacul de unghii intaritor de la Farmec cu vitamina B5. Trebuie sa-l aplici cu grija, pentru ca usuca cuticulele, insa intareste unghiile de la prima aplicare!

daca nu, poti cumpara si lacul intaritor de la Seventeen cu calciu si vitamina B.

Eu aveam aceeasi problema, insa dupa ce am descoperit aceste produse totul e OK

Sper ca te-am ajutat!

| carmaw explică (pentru corny04):

Da multumesc astept sa ajung in tara 'farmecului'happy

| tuGatita a răspuns:

Ulei de ricin in fiecare zi, tinut cam o ora pe unghii. se vor vedea rezultate, la mine a mers, il folosesc de cateva luni.

| Julyett a răspuns:

Exact problema aceasta o am si eu. In fiecare zi imi dau pe unghii cu ulei de ricin. Dupa ce se usuca aplic un strat de intaritor :

http://www.google.ro/......tp?/imgres

.

La mine chiar a dat rezultate! Sper sa iti fie de ajutor!

| simona_3336 a răspuns:

Intaritor pentru unghii de la avon