| JustAKiss a întrebat:

Vreau sa imi aplic miere de albine pe par pentru ca am multe fire rupte care arata urat, insa am auzit ca mierea deschide culoarea parului, lucru pe care nu mi-l doresc neaparat. Voi ce stiti in legatura cu asta si ce alte masti imi recomandati pentru parul meu? Funda. P.S. Mentionez ca nu imi cade parul foarte tare, ci doar am fire rupte care stau rebele si arata urat.

Răspuns Câştigător
| ღLiFeHaSMeAiNgღ a răspuns:

Aceasta problema o am si eu.
Folosesc ulei de ricin (ajuta la cresterea parului si intareste firul de par pentru a nu se mai rupe).
Masti pentru varfuri despicate:
http://www.divahair.ro/......_naturale.
In legatura cu mierea, eu mi-am facut masti cu miere, dar nu am avut nici o treaba. Icearca nu cred ca e rea si in plus e buna pentru par. Poti sa mai cauti pe internet masti pentru hidratare.;)
Sper ca te-am ajutat!

6 răspunsuri:
| Lorodana a răspuns:

Aplici degeaba, parul distrus e distrus, nici popa nu il mai invie!

| mCamii22 a răspuns:

Eu am incercat masca cu miere de albine si mie nu mi-a decolorat parul. Mi-a facut parul foarte matasos.
Incearca sa amesteci o lingura de ulei de masline cu o lingura de miere de albine si o lasi sa acctioneze 15 minute, dupa care clatesti foarte bine parul. Este foarte buna pentru parul degradat si il ajuta foarte mult.
Sper ca te-am ajutat. Pupici!

| DienutzaLove23 a răspuns:

Mierea de albine decoloreaza tare! masti de par ....nu stiu doar balsam de la garnier!

| Mariazz a răspuns:

Am gasit pe http://www.mierepenet.ro/masti-de-par-pe-baza-de-miere niste masti de par usor de folosit. Sper sa te ajute.

| Mariazz a răspuns:

Am gasit pe http://www.mierepenet.ro/masti-de-par-pe-baza-de-miere un articol cu masti de par usor de folosit. Sper sa te ajute.

| AdrianaBia a răspuns:

Nu incerca cu miere pentru ca o sa-ti dea mult de lucru...Incearca un ulei de ricin.