| MaryMaria333 a întrebat:

Vreau sa imi fac flash in urechi gen de grosimea unui creion. M-am apucat de 1 luna sa imi bag in urechi expandere mai groase, ca un fel de bat ascutit. De atata vreme nu am mai avansat decat sa imi incapa grosimea unei scobitori inauntru! Am si facut rana in gaura dreapta, dar ce sa fac? Ma tem ca daca intrerup atunci o sa se astupe gaura si sa se duca naibii tot. Ce as putea sa ii fac? Cu ce sa ma dau? Sa il bag chiar de ii asa?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pregateste-ti urechile, fa loc suficient pentru aparatul auditiv ce vei purta peste cateva decenii!

| MaryMaria333 explică (pentru Bula):

Inteligent raspuns, ce sa zic! Aia mai vedem pana atunci. Daca oi surzi mi'oi lua cu siguranta. Oricum mersi de sfat, dar nu trebuia laughing Eu una imi traiesc prezentul, nu batranetea

Răspuns utilizator avertizat
| Cksihja a răspuns:

Pielea are un anumit tip de elasticitate nu e nevoie să exagerezi înainte de a începe procedura trebuie să te asiguri că gaura este deplin vindecată, aici durează mai mult în general mult. După ce s-a vindecat gaura poți introduce un ac mai gros pentru început și aștepți ca pielea să se schimbe cam o lună două și gaura va fi formată apoi repeți procedura. Cred că ar trebui să aștepți să se vindece mai întâi rana și va trebui să ai multă răbdare cam 2 ani, în general socotind cu lunile necesare pentru vindecarea rănii actuale. Rămâne la atitudinea ta dacă decizi să continui sau nu.

| MaryMaria333 explică (pentru Cksihja):

Am mai avut rana nu demult in ambele. Mi le mai spal eu din cand in cand, daca nu am bagat nimic in ele s'or vindecat in cateva zile.

| Cksihja a răspuns (pentru MaryMaria333):

Rana se vindecă în general repede dar ca să rămână gaură durează mai mult, în câteva zile se închid găurile și se cicatrizează.
Trebuie să ai grijă să nu lezezi urechea căci astfel apar cicatrici și arată urât.