| babydolldeea a întrebat:

Vreau sa imi fac o masca de par cu ulei de masline si ou dar problema mea este ca nu stiu cand sa ma spal la cap, daca ma spal inainte sa imi pun masca si dupa nu ma mai spal ma gandesc ca mi se va ingrasa repede parul si ca imi va ramane ulei in par si patez fata de perna si etc. Daca ma spal dupa ma gandesc ca poate nu imi ramane parul moale si ca nu are nici un efect straight face. As vrea un sfat va rog cum credeti ca ar trebui sa fac? si cele care folositi masti de par naturale voi cum faceti?

Răspuns Câştigător
| InSty a răspuns:

Buna tongue sper sa te ajut de abia mi-am facut contul si asta e prima intrebare la care rasp deci maica mea e coafeza iar eu am observat ca ea sta cu maska ei de par intre 2-3 ore (timp in care isi face unghiile sau citeste) dupa care se spala pe cap.Depinde ce reteta de masca stii uh dar ea punea si galbenus de ou si ulei de ricin pe langa uleiul de masline. Masca este pentru regenererea parului si pe termen lung (2-3 luni) chiar isi face efectul. Sper ca te'am ajutat big grin

4 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Te speli pe cap cu sampon,apoi te limpezesti, te dai cu masca, stai 10-15 min sa actioneze apoi te speli iar si gata! Sau daca vrei sa fii mai sigura, da-ti si cu un balsam dupa... parerea mea.

| yoNicole13 a răspuns:

Pai te speli pe cap dupa vreo jumatate de ora de cand ti-ai pus masca. Masca o fi buna, nu stiu...eu am incercat odata dar crede-ma pe cuvant cand mi-am pus-o in cap nu am rezistat mai mult de 1-2 minute ca mirosea foarte foarte urat si mi s-a facut rau. Dar tu faci cum vrei. Succes si, sper ca nu te-am speriat! big grin

| Melyssuka a răspuns:

Pai eu una folosesc mai intai te dai pe par cu ea si o lasi in par cam 10 minute nu mai mult! Iar dupa aceea va trebui sa te speli pe cap si sa te usuci cu uscator/prosop. dupa ce te usuci vei avea un par cu volum si matasoshappy! Succes.plz fundita:*.

| SabsAbina a răspuns:

Spala-te foarte bine inainte sa-ti pui masca, apoi aplica masca sh stai cu ea pe cap o bucata buna de vreme, cat mai mult posibil, iar apoi spala-te foarte foarte bine, continua sa faci asta mai multe zile sh sper ca o sa ai parul dorit big grin