| anonim_4396 a întrebat:

As vrea intr-o luna sa`mi creasca parul cam 3 cm(poate chiar si mai mult). Stiu ca parul creste cam 1 cm pe luna dar am citit ca daca te dai cu ulei de masline pe cap creste mai repede. Daca imi voi masa scalpul de doua ori pe saptamana cu ulei de masline atunci cand ma spal pe cap credeti ca imi va creste mai repede?

11 răspunsuri:
| αℓγήα ツ a răspuns:

Incearca sa folosesti de dou ori pe saptamana, cu 30 de min inainte de ati spala parul, uleiul de ricin[cam 2 lingurite] si un galbenus de ou...masezi scalpul si peste aporx 30 min te speli pe cap.
ajuta la cresterea parului, intarire si regenerarehappy

| abcdefgh a răspuns:

Nu cu ulei de masline trenbuie ci cu ulei de ricin. La farmacie sau plafar vei gasi cu siguranta si nu costa mai mult de 5 lei o sticluta.Succes.

| meLyssa_9110 a răspuns:

NU cred ca e bine sa fortezi prea tare. e ca si cum te-ai pune sa te traga cineva de cap si picioare sa te intinda sa cresti mai repedetongue uleiul de ricin este foarte bun, intareste si hraneste si stimuleaza cresterea parului.Samponul Klorane e foarte eficient pentru accelerarea cresterii parului happy

| meLyssa_9110 a răspuns:

Si pentru un efect benefic al uleiului de ricin ar fi de preferat sa-l aplici seara inainte sa te bagi la somn (dar sa stii sigur ca nu iesi nicaieri apoi.)si sa te clatesti dimineata

| GossipGirl_2226 a răspuns:

Eu stiam ca si uleiul de rozmarin e bun.
uite un balsam natural pentru cresterea parului: amesteca ulei de masline, ulei de rozmarin si miere intr-un recipient micut, lasa amestecul 10 minute, pune`l pe par, stai asa 30 de minute apoi clateste si spala`te cu sampon. fa asta o dat ape saptamana. sper sa te ajute:*

| SweetCherry a răspuns:

Nu cu ulei de masline iti creste mai repede tongue
Date cu ulei de ricin

| Rue a răspuns:

Depinde de parul tau. Nu la toti e valabila faza cu un cm/luna. La unii le creste mai mult. Dar mai bun decat uleiul de masline este uleiul de ricin. Eu te sfatuiesc, daca vrei sa mergi pe mama natura laughing sa folosesti uleiul de ricin, este bun si pentru gene. Daca nu, exista o solutie de la Kallos pentru a-ti face parul sa creasca mai repede care chiar functioneaza. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca stai cu parul in apa se zice cati creste rapid parul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alina am o intrebare uleiul de ricin trebuie amestecat cu galbenusul nu?

| Bab a răspuns:

Eu folosesc ulei de ricin si isi face efectul
si uleiul de masline e bun