| adelina899 a întrebat:

Credeti ca e o problema ca folosesc de fiecare data inainte sa ma spal pe par o masca ori cu ulei de ricin si galbenus de ou ori ulei de argan. Din cate stiu aceste masti sunt hranitoare deci normal nu ar trebui sa afecteze nimic dimpotriva sunt bune pentru par ..numai ca in in ultimul timp parul meu se ingrasa cam repede probabil ar trebui sa samponez mai mult.thinking Vreau o parere un sfat big grin fundita :*

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aplici masca înainte, după ce te-ai spălat, pe părul ud, etc. îți alegi.
Masca este utilă doar o dată pe săptămână, nu trebuie să faci mai des că nu trebuie să îmbâcsești.
Trebuie să ai un păr cât mai sănătos.
Pa, pa.

| WildLatte a răspuns:

Buna! Parul tau se ingrasa de la masca de par pe care o aplici probabil mult prea des. Recomandat este sa aplici o masca de par maxim de 2 ori pe saptamana nu mai mult. Incearca sa nu mai aplici atat de des masca de par si vezi daca se mai ingrasa asa repede parul. Daca observi ca totul e ok si nu se mai ingrasa inseamna ca asta era problema.

| Tess a răspuns:

Părul se îngraşă de la uleiuri, în general. Deşi fac bine, cum bine zici, te constrâng să foloseşti mai mult şampon, deci agresez părul destul de rău. O mască, este indicată, de 2 ori pe săptămână. În schimb, un balsam/cremă, pe cât posibil natural, ar trebui folosit după fiecare spălare. Dar evită să-l pui la rădăcină. Mai mult pe vărfuri. Dacă foloseşti uleiuri pentru regenerare, după spălare (deci fără să trebuiască să te clăteşti) tot aşa, departe de rădăcină. Este un contrasens dar am probat pe pielea mea. happy Baftă.

| mylifedance a răspuns:

Este foarte bun pentru par toate mastile care le'ai spus dar doar odata pe saptamana nu mai mult, de asta ti se ingrasa parul. Si eu folosesc dar o data pe saptamanawinking si daca te speli foarte des pe par ti se ingrasa repede.