| soraGrime a întrebat:

Vreau sa ma epilez acasa cu ceara de unica folosinta, dar nu vreau sa cumpar si incalzitorul. Vreo recomandare pentru cum as putea incalzi ceara?
Inca o intrebare: daca nu termin ceara din tubulet, chiar nu pot sa o pastrez si sa refolosesc alta data?

Răspuns Câştigător
| Scliparici a răspuns:

Stai linistita ca nu este nevoie sa arunci ceara chiar daca iti mai ramane in tubulet, o poti folosi si alta data
incalzeste apa intr-un vas si introdu tubul de ceara acolo pana cand se va topi

5 răspunsuri:
| Tinna666 a răspuns:

Inainte foloseam si eu ceara cu rulon si o incalzeam la cuptorul cu microunde, la cea mai mica putere cam 5-6 minute.sa nu il dai la putere mare ca se topeste flaconul si se impraatie toata ceara.si poti refolosi ceara ce ti-a ramas...

| angelcore a răspuns:

Poti sa cumperi ceara la cutie. Este ceara de epilat intr-o cutie de metal. Dar daca ai din tub poti sa o golesti intr-o cutie de metal, gasesti tu ceva, si apoi sa o pui pe aragaz. Mama pastreaza ceara chiar daca nu a terminat-o pe toata, eu personal prefer crema. happy

| Tina88 a răspuns:

Este ceara roll on, care se incalzeste fie la microunde fie intr-un vas cu apa fierbinte, poti sa o folosesti pana se termina tubul. Se pune exact asa cum este la incalzit. https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10038354 cam asa arata, gasesti oriunde.

| IceKitty18 a răspuns:

Ceara cu roll on e mai ok...pana te complici cu incalzitul apei, ia un kit de epilat, e 50 de lei incalzitorul, incarcator, 50de benzi si un tub de ceara

| marunteln49 a răspuns:

Incearca epilarea cu zahar topit facut caramel cu zeama dl o lamaie si tinuta la temperatura camerei