| djsummer a întrebat:

Vreau sa ma imbrac de banchet cu niste blugi, pantaloni, tenesi tricou si un sacou (sunt baiat).Dar nu stiu in ce culori sa le iau... Dati-mi si mie niste idei ceva la moda fresh

5 răspunsuri:
| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Eu îți zic în opinia mea de fată cu ce m-aș îmbrăca de mi-aș schimba sexul.
niște blugi simpli, nu prea rupți, în niciun caz conici (mi se par dă gay, pur și simplu oribili). ceva gen:http://www.imagineamea.info/wp-content/uploads/blugi-2012.jpg (îndoiți la poale)
un sacou cu o crioală simplă, nu în culori gen roz sau verde lămâie (cocalarisme după părerea mea) ceva simpluț și stilat http://casualdays.ro/wp-content/uploads/2010/07/sacou-casual-tricou1.jpg cu un tricou la fel, dacă dorești să ieși puțin în evidență optează pentru un sacou cenușiu și un tricou verde praz/turcoaz.
teneșii.
aș recomanda niște all staruri.
culoare electrizantă asortată cu tricoul preferabil (să nu fie din altă "poveste")
http://images3.okr.ro/......00_700.jpg culoarea asta îmi place mult și cu un tricou din bumbac, subțire, preferAbil să nu fie dăla până în gat blugi clasici indoiți. mi se pare okay ținuta.nu formal dar nici prea casual.

| Bєshka a răspuns:

Pai eu iti recomand niste blugi rosii cu o camasa mov cu cravata neagra sau rosie si peste un sacou nu foarte gros.merg si tenisii.

| Bєshka a răspuns:

Sau...
Tinand cont ca e banchet te imbraci elegant, da! Cu siguranta un costum
* Costum elegant gri cu o camasa roz putin pal (adica nu aprins) si o cravata ( ca va stiu eu, baieti nu le place papionul prea tare), deci cravata rosie-grena cu sakoul putin mai scur pentru a se vedea maneca camasii si pantofi putin ascutit ( nu f tare)
* Costumul clasic negru ( cu sau fara dungulitze) cu o camasha preferabil alba si pantofi ...cred ca cel mai bine s`ar potrivi cei putin mai patratzi
* Costum bej-maron deschis ar merge cu o camasha alb creol daca e putin mai inchis sau o noantza de maron daca este costumul bej, pantofi orice forma culoare asortata, desigur maron in ambele cazuri
* costumul alb nuprea e potrivit pentru banchet asa ca variantele de mai sus st cele mai bune
App sa nu uiti de trandafirul sau servetzelul din buzunarul sakoului sau de acul de la cravata un ceas ar fi potrivit si atentie sa nu stai cu sakoul desfacut (ori ti`l dai jos ori il ti inchis). Freza-pe masura, banuiesk ca esti intr`a 8 a sau a 12 a ( nu conteaza), freza putin mai rebela sa nu pari un clasic din anii '60... o creasta ceva sau dat intr-o parte si putin ciufulit
mult succes si distractie placuta
PS:daca nu`ti pl pantalonii de la costum rezolvi cu o pereche de jans sau chiar blugii clasici

| MaryuS202 a răspuns:

Iti sugerez doua culori: alb si negru pentru a te arata un baiat mai serios. BAFTA! big grin

| jjackk a răspuns:

Ar fi foarte sec sa te duci in tricou la banchet.