| Aollioo a întrebat:

Vreau sa ma inscriu ca reprezentanta la Avon sau Oriflame! [ nu stiu pe care sa aleg ]. As vrea sa stiu si eu daca se castiga bani si care sunt avantajele si mai multe informatii. Cati ani trebuie sa am? Va rog ajutati`ma!

Dau funda!;*

26 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Te pot ajuta cu Oriflame, la o comanda de 500 ron castigi 200

| BubuLina999 a răspuns:

Sunt la oriflameee si e mult mai avantajos ca la avon si produse de o calitate mai bune.

http://cosmeticsflame.ro/avantajele-reprezentantului-oriflame
http://www.daretobe.ro/avantaje-oriflame.html

crede-ma ce ti zic. oriflame nu se compara cu avon. sunt produse grozave, primesti cadouri de fidelitate daca urmaresti niste pasi, iti raman bani la comenzi sau iti poti baga produse de ei.si mai multe. cauta pe net, gasesti totul acolo! scuze ca nu ti pot explica dar este foarte mult de scris.

impornat e ca faci bani si poate si totodata si un job de viitor, poti sa avansezi, sa ti faci propria ta retea de fete unde poti gestiona totul.

succes! si alege oriflame, nu vei regreta!

| MamasitaJj a răspuns:

Bună happy eu îţi propun Oriflame big grin Poti caştiga mult mai mult decât la Avon. • 23%- pentru comanda intre 50-249 lei
• 30%- pentru comanda intre 250-499 lei
• 40%- pentru comanda peste 500 lei
Dacă vrei să te faci la oriflame...te pot face eu :* te aştept cu un mesaj pe privat, mă poţi întreba tot ce vrei să ştii :*

| ScapaMaDeEa a răspuns:

Imi plac produsele de la Avon dar si eu as opta pentru Oriflame. La Avon sunt niste zgarciti! phbbbbt laughing Nu te alegi cu nimic, iti da si tie la inceput un rimel, un luciu, una, alta, apoi uita de tine.
Oriflame sa alegi! happy Funda?

| alinutzagumitza a răspuns (pentru ScapaMaDeEa):

E slujaba ei nu poti sa îi influentezi viata las-o sa aleaga ce vrea ea. doamne fereste pana la urma unii dintre noi pot fi influentati de sefii lor care luacreaza la avon sau oriflame ca sa scrie pe site ca nu stiu care e mai bun. pana la urma nu tu te duci sa muncesti ea se duce las-o sa aleaga ce vrea.

| EleNa8789 a răspuns (pentru ScapaMaDeEa):

Si tu poti fi reprezentant la ambele companii te pot ajuta daca ai mai multe intrebari id-ul meu reprezentantiorifcosmetics@yahoo.com

| Elial a răspuns:

Eu sunt reprezentantă la Avon de mult timp. Trebuie să ai peste 18 ani ca să te înscrii(o poţi ruga pe mama ta să se înscrie ea şi tu, dacă ai sub 18 ani pui comenzile, mergi la sedinţe dacă vrei, etc)
La oriflame nu ştiu cum e, dar eu cred că este mai rentabil la Avon, nu doar că sunt eu reprezentantă, dar am şi auzit asta.
Multe femei (şi bărbaţi) comandă produse de la Avon. Poţi să le dai colegelor tale să comande, etc.
Bani nu se câştigă la niciuna exagerat. Asta nu e ceva de câştigat bani. te ajută să ai produsele tale, să le comanzi şi să le primeşti tu cu mâna ta... Desigur, vei avea şi discount-uri dacă vei avea comenzi valoroase( de peste 300 de lei) şi vei primi bani în plus.
Faci cum vrei. :*

| BubuLina999 a răspuns (pentru Elial):

E mult mai bine la oriflame. la o comanda de 5 milioane de xemplu, 2 milioane imi raman mie ..si sunt multe chestii mai interesante la oriflame si mult mai bune.

| Elial a răspuns (pentru BubuLina999):

Ok. Poate aşa o fi. Acum, normal că dacă eu sunt la Avon, zic că la Avon e mult mai bine, iar dacă tu eşti la Oriflame zici că Oriflame e cel mai tare.
Nu trebuie să ne contrazici acum pe toţo care "ţinem cu Avonul" că Oriflame e mai bun.
Chiar dacă sunt reprez. la Avon eu cred că amândouă sunt bune!
Voiam doar să ajut...

| BubuLina999 a răspuns (pentru Elial):

Si eu vreau sa ajut. i am zis doar ce ar fi convenabil pentru ea. asta nu inseamna ca stau acum sa ma bat cap in cap cu cineva pentru aceste doua ''firme'' de cosmeticelaughing. stai linistita ca nu am zis cu rautate. a fost parerea mea...nu e cazul sa te superi sau sa o iei personal:d. oricum ...imi pare rau daca te am suparat cu ceva, dar fiecare isi spune parerea si recomanda ce a folosit si are parte si el si este bun. acum este alegerea ei ce doreste pentru ea!

| BubuLina999 a răspuns (pentru Elial):

Chiar nu a fost intentia mea sa va contrazic.nu imi place sa ma cert sau ceva de genul, dar ti am zis.nu te supara. e doar parerea mea care este impartasita si de altii.

| Elial a răspuns (pentru BubuLina999):

Eu nu m-am supărat deloc, sti liniştită laughing.
Doar că eu mi-am zis părerea (că avon este destul de convenabil) şi nu am stat să citesc părerile altora şi să le spun că aleg greşit.
Oricum, lasă. Ea oricum va alege ce vrea ea. happy

| BubuLina999 a răspuns (pentru Elial):

Mai ..stai putin ..nu am zis ca voi ati ales gresit sau ceva de genul ...am inteles ca acum spui de mine ca am zis ceva la raspunsurile voastre.dar in fine...

| Elial a răspuns (pentru BubuLina999):

Ştii ce? Hai s-o lăsăm balta!
Nu mă supăr nici eu, nici tu şi gata. Ok? big grin

| BubuLina999 a răspuns (pentru Elial):

Ok!

| xPatriciaa a răspuns:

Oriflame.
Eu fac comenzi doar din Yves Rocher dar dintre Avon si Oriflame e categoric mai bun Orfilame.Are produse bune, de calitate, spre deosebire de Avon unde produsele sunt comerciale!
E alegerea ta!

| Bibbi1912 a răspuns:

Eu zic sa alegi Avon. Ca sa te inscrii trebuie sa ai 18 ani sau peste 18 ani. Daca esti mai mica te poti inscrie pe numele parintilor. Si da primesti bani.dar nu stiu cate. Si la inceput primesti si caoduri ...reduceri.

| lMikyI a răspuns:

Eu iti recomand Oriflame. Pentru ca la Avon este foarte multa lume si produsele de la Oriflame sunt mai bune.

| mirunamarcela a răspuns:

Buna la avon este cel mai bine depinde localitatea in care traiesti poti sa ai chiar si 13 ani avantaje mai multe sunt la avoin mult succes imi dau o fundita ti log? :*

| Georgiana_2129 a răspuns:

In cazul in care vrei sa afli mai in detaliu despre avon sau ai vreo nelamurire poti sa dai add la lungu_ionela2003.Bani mai multi se fac numai daca ajungi lider, adica sa iti faci u propria ta echipa pe care sa o coordonezi.

| AdelaSchiman a răspuns:

Categoric Oriflame! De ce? 1. produse de calitate, cosmetice fara parabeni, parfumuri noi aprape la fiecare campanie, accesorii deosebit de frumoase, genti de calitate si nu in ultimul rand caci cred ca e cel mai important pentru urmatoarea perioada produsele Wellness: vitamine, shake-uri, supe, produse ce pot fi introduse cu succes in dietele de slabire toate certificate in Germania. Cat despre castig nu stiu sincer care sunt comisioanele de reducere la Avon, insa aici pe o amarata de comanda de 70 ai castigul tau de 23%, comenzi peste 300 lei iti aduc un profit de 30%- 90 de lei, peste 600 de lei ai 40% ceea ce inseamna 240 de lei. Castigi cat doresti si pe masura interesului pe care il oferi. Daca esti curioasa sa afli cat poti ajunge sa castigi de acum pana peste 2 luni suna-ma. 0753986532. O seara placuta!

| EleNa8789 a răspuns:

Buna,
eu am fost reprezentant in ambele companii am ales in cele din urma oriflame pentru reducerile mai mari si cadouri iti las id-ul meu pentru mai multe detalii : reprezentantiorifcosmetics@yahoo.com

| madalinagherman a răspuns:

Pai eu spun sa alegi oriflame or fi produse scumpe dar sunt mult mai bune ca la avon. Daca pui comanda sau esti reprezentant nu castigi bani, uneori cadouri daca ai comanda mare uneori si reducere. Trebuie sa ai 18 ani te poti trece pe numele mamei sau tatalui dar trebuie sa suni la numarul de oriflame pe care il gasesti ne internet, si trebuie sa trimiti o copie de buletin la o adresa pe care ti-o da ei dar buletinul pe cine este trecut, sau copia o poti trimite prin email si iti vor trimite un catalog si exista o data in care expira dar trebuie sa ii suni si sa le spui codul de sub produs si iti vor spune cand vine comanda si cand trebuie sa trimiti bani prin posta

| alinutzagumitza a răspuns:

Trebuie sa ai minim 18 ani si eu zic sa te duci la AVON pentru ca o sa te plateasca mai bine deoarece e o firma mai cunoscuta decat oriflame pot sa te asigur fiindca am o vara care lucreaza acolo. sper ca te-am ajutat funda please

| BubuLina999 a răspuns (pentru alinutzagumitza):

Nu plateste asa bine avon. ...ai mai multe beneficii la oriflame.

| itsybitsy01 a răspuns:

Ai multe avantaje..iti raman si bani, primesti si cadouri happy