| Hessa13Bullet a întrebat:

Vreau sa ma vopsesc roscata, un fel de rosu aprins cam asa cum e Halley Williams de la Paramore in videoclipul Decode.insa parul meu e vopsit brunet(m-am vopsit acum 2 luni).Nu vreau sa-l stric cu decolorant. Pudra decoloranta stiu ca se amesteca cu apa oxigenata,dar de unde o cumpar, cu cat si cum se foloseste?

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Doamne fereste, ai grija ca daca faci vreo prostie iti vei distruge foarte tare parul. Daca vrei neaparat sa faci experimente acasa...mai intai iti trebuie un decapaj ca sa scapi de stratul ala de vopsea neagra, apoi te vopsesti cu roscat.Deci ia-ti pudra decoloranta si o amesteci cu un oxidant de preferat de 12%. Vopseaua rosie o lasi deoparte. Dupa ce te-ai decolorat o sa vezi ca vei avea parul in 2-3 nuante(la radacina blond, pe lungime rosu amestecat cu suvite negre si pe la varfuri tot negru laughing ) te poti face cu un rosu aprins.

| Hessa13Bullet explică (pentru Bondarel99):

Pai am cautat peste tot la mine in oras pudra decoloranta si oxidant si n-am gasit. peste tot au doar apa oxigenata.Am incercat cu apa oxigenata ieri si mi s-a deschis negrul putin.e un fel de saten inchis.as vrea sa-l mai deschid 2 nuante apoi aplic rosu intens ca iese.pe spatele cutiei scrie de obicei "de la par ....la par..."" iar nuanta pe care o vreau eu es prinde de la blond mediu la saten inchis spre brunet.da vreauy sa-l mai deschid 2 nuante cum fac? tot apa oxigenata? mi-a facut parul cam aspru.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Hessa13Bullet):

Nu ai gasit la niciun magazin? Stiu ca de la Kallos se gaseste peste tot... daca nu vrei sa te lasi, poti sa mai folosesti o data apa oxigenata, dar la sfarsit cred ca vei avea parul ca o matura.Mai intai zic sa-i pui niste masti cu ulei de masline sau din comert, ce gasesti... apoi te faci cu rosu, cel mai bine sa iei unul rosu aprins care oricum nu va prinde ca pe cutie, iar culoarea se va mai estompa in timp si in final vei avea o culoare gen
http://1.bp.blogspot.com/......60x854.jpg

| razvanel112 a răspuns:

Buna, scriu acest raspuns nu doar pentru tine ca ai postat, ci si pentru cei care inca se uita la aceasta postare. Eu iti recomand Fanola( vopsea de par, oxidant). Il gasiti la saloane sau online, in magazinele din tara nu exista deoarece este un produs profesional si destul de scump. Este un produs foarte bun care dureaza.

| DeeaVonP a răspuns:

Baga oxidant de 9% sau 12% in vopsea pentru ca asa va deschide mult culoarea. Funda?

| Hessa13Bullet explică (pentru DeeaVonP):

Deci cumpar pudra oxidanta, o amestec cu vopseaua rosie si aplic pe par? E brunet, n-o sa iasa cumva portocaliu? Adica pudra nu decoloreaza si vopseaua rosie?

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Pentru decolorarea parului incerca COLOR OFF- este un produs profesional rusesc ce decoloreaza parul fara sa il arda, il poti comanda la nr 0754921669:
https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional

| elenaborosoiu a răspuns:

O poti cumpara din magazinele naturiste, produsele costa pana in 20 lei si pur si simplu se aplica pe par doar ai grija sa nu o ti prea mult pentru ca iti va arede parul.
Funda?