| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma vopsesc rosu aprins. Am un par fin si nu stiu in ce masura mi-ar afecta structura...parul vopsit rosu aprins se rupe mai usor? happy

6 răspunsuri:
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

De rupt usor se poate rupe si daca e vopsit alta culoare nu neaparat doar rosu.
Incearca pallete si te uiti la gama si cat de rosu vrei.
E natural si nu afecteaza parul cum fac alte vopsele.
Si dupa ce te-ai vopsit cumparati un balsam special si n-o sa ai probleme

| missClumsy a răspuns (pentru SchiZz20CMrecords):

Pai am fost acum doi ani bruneta si nu pot sa spun ca era mare diferenta de structura. Doar ca am mai avut o suvita roscata anul trecut si se rupea foarte usor in comparatie cu restul parului.

| SchiZz20CMrecords a răspuns (pentru missClumsy):

Nu mai stai linsitita
depinde de ce vopsele ai folosit
daca faci un tratament pentru par dupa ce te-ai vopsit n-o sa ai absolut nici o problema sa ti se rupa

| kate_3254 a răspuns:

Exista posibilitatea sa nu iti iasa exact nuanta dorita dupa prima vopsire, asta bineinteles depinde de firul de par.Al tau fiind matasos prinde mai repede si mai bine in comparatie cu persoanele cu par aspru si fir gros.Din cate stiu vopseaua intareste firul de par.Ai grija totusi ce tip de vopsea folosesti. Cele din comert nu sunt stralucite asa ca cel mai bie i-ati una de la salon, sau kallos(destul de buna fata de celelalte de pe piata) succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se rupe mai usor si este superb. Eu cand eram vopsita roscata, aprins ce e drept, aveam o energie tampita imi mine laughing. Saream in sus de la prima ora si chiar nu mai eram gen : " Wtf!? Iar liceu, hai man ca e sambata! " bineinteles ca ma aducea lumea la curent ca e luni.
Ia-ti vopsea de la Kallos, e 10 lei dar trebuie sa iti iei doua tuburi dar chiar e minunata, culoarea e superba. Eu cred ca am avut un Blond cupru si am fost foarte multumita de nuanta de roscat. Eu sunt blonda.

| missClumsy a răspuns (pentru anonim_4396):

Pff...eu am mai avut o expeerienta cu Kallos. FAIL! Culoarea nu zic - s-a prins cel mai bine, dar parul meu saracul... incepuse sa ma parasesca, asa ca nu mai risc a doua oara tongue. Dar rosu tot ma fac nu renunt big grin big grin