| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma vopsesc rosu aprins. Am un par fin si nu stiu in ce masura mi-ar afecta structura...parul vopsit rosu aprins se rupe mai usor?

3 răspunsuri:
| Aliiinuuus a răspuns:

Depinde de oxidant. Cu cat este mai mare cu atat iti subtiaza parul mai tare si ti-l arde. Eu ti-as spune sa te vopsesti asa, si eu sunt la fel big grin, parul meu nu are nimic, doar este un pic ars de la excesul de placa... :*

| missClumsy a răspuns (pentru Aliiinuuus):

Te-ai vopsit acasa sau ai mers la salon? Ce fel de vopsea ai folosit? Eu am mai avut o suvita rosie anul trecut si era mai degradata decat restul parului si dupa vreo 3 saptamani s-a facut oranj. Este general valabil ca parul rosu se face oranj? Visez la par rosu de vreun an day dreaming si cred ca mi-ar sta si bine ma ales ca am ochii verzi...big grin :*

| Aliiinuuus a răspuns (pentru missClumsy):

M-am vopsit acasa, pai cu pallete si inca vreo 2 feluri(nu mai tin minte cum se numeau ) si acum am o vopsea se cheama Andy Colors(este din Italia). Pai nu mereu se face oranj, acum depinde de culoarea parului tau natural, adica daca este un saten doar o sa se deschida mai mult si o sa fie un saten spre roscat, adica al meu s-a facut oranj o data deoarece m-am decolorat(ca fraiera) si pe urma m-am vopsit cu un roscat aprins.

P.S : Si eu am ochii verziii love struck :d.