| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma vopsesc si nu stiu ce culoare de par avantajeaza un ten masliniu?

12 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Roscat!

| jolie a răspuns:

Rosu inchis e cel mai indicat pentru tenul inchis

| campanario a răspuns:

Bruneta big grin. Insa daca ai o culoare frumoasa naturala, nu te vopsii. Eu m-am vopsit si dupa aceea am regretat. happy

| madalicious a răspuns:

Negru si roscat, imbatraneste adica pari mai batrana decat esti, iar blondul dezavantajeaza daca nu e culoare naturala. In plus iti strici parul.straight face Mai bine iti faci niste suvite Asa pastrezi si parul natural si il mai si infrumusetezi.

| Mihaela_2645 a răspuns:

Daca te bucuri de un ten masliniu, alegerea ideala, consta in nuante de blond auriu, cenusiu cu reflexe aurii sau aluna. Aceste nuante se armonizeaza perfect cu tenul masliniu.Eu am tenul masliniu si sunt vopsita cu Saten de la Garnie, iese inchis, ca pe cutie, iar in soare are reflexe aurii. Cred ca o sa-l mai deschid si eu putin, o sa incerc una dintre culorile pe care ti le-am recomandat, desi ma prinde aceasta culoare.

| LoooVe <3 a răspuns:

Dupa mine, nu ar trebui sa te vopsesti. Apoi o sa trebuiasca sa iti vopsesti radacinele la 3-4 saptamani. eu as zice sa iti faci niste suvite blonde.

| daniela.m a răspuns:

Si eu pielea maslinie de ex poti sa te vopsesti bruneta sau un saten inchis sau deschis depindesi cum esti ak dar cum a spus campanario daca ai o culoare naturala si frumoasa nu are rost sa o indepartezi iti zic eu alea n-o sa-ti mai readuca culoarea ce-ai avut-o eu am un negru foarte inchisnu m-as vopsi niciodata!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam ar fi culoarea neagru
-albastrui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bruneta sau satena.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreai un sfatul unui hairstilist profesionist? Atunci intra pe www.styleandthecity.ro si vei afla ce culoare de par se potriveste in functie de caracteristicile personale: ochi, ten, etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un blond
sau saten
ciocolatiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa ma vopsesc dar nu stiu ce culoare mar avantaja pentru ca eu am culoarea parului saten deschis si ochi albastri spre verzi.Astept un sfat pe id-ul meu si anume Georgiana_pusi.Mersi mult.