| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Am parul lung pana la omoplat, sunt baiat si am 18 ani. Culoarea tenului meu este masliniu si am ochii caprui. Parul imi este de culoarea castanie., dar vreau sa mi l vopsesc.
Ce culoare sa aleg? eu m am gandit la negru sau la negru albastrui, dar nu stiu daca se potriveste cu culoarea tenului meu. Deci : ce culori ale parului se potrivesc cu culoare tenului meu? dar daca as avea parul scurt? aceiasi culoare?
Multumesc.

3 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Şi de ce mă rog ai vrea să te vopseşti? Să-ţi distrugi părul? laughing Dacă ai tenul măsliniu ţi s-ar potrivi poate o culoare mai închisă, negru probabil. Nu încerca negru albăstrui, o să pară extrem de artificial.
Eu sincer ţi-ar sugera un şaten închis, sau orice altă culoare ce găseşti mai închisă decât culoarea ta naturală, dar nu negru, pentru că toţi vor vedea că te-ai vopsit, şi s-ar putea să pară ciudat, că părul 100% negru e destul de rar natural.
Dacă ai părul scurt nu-ţi fă griji, părul scurt mereu pare mai închis la culoare, deci oricum, probabil acelaşi lucru ţi l-aş recomanda.

| BlackBVB a răspuns:

Un negru intens simplu ar merge bine desi dupa parerea mea e bine cum il ai acum...se armonizeaza intr-o anumita masura si sincer, lasa-ti parul lung
bafta

| faramatania a răspuns:

Culoarea ta naturală se potrivește cel mai bine, nu încerca nicio altă culoare pentru că va fi un adevărat fiasco.