| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa merg la solar si sa fac in jur de 6 sedinte.Ideea e ca nu stiu daca sa ma epilez inainte sau dupa, deorece am auzit ca intre sedintele la solar trebuie sa faci pauza de 2 zile si cam la 6 sedinte cu pauze intre sunt aproximativ 2 saptamani in care parul creste ceva..deci? trebuie neaparat sa fac pauze atat de lungi intre sedinte? si, ma fac inainte/dupa atunci?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te epilezi, solarul este mai nociv ca soarele.
Folosește cremă de protecție.
Pa, pa.

| LoriLoL a răspuns:

Dupa ce te bronzezi indiferent ca e solar sau soare nu ai voie sa te epilezi pentru ca pielea se irita f usor.

| LoriLoL a răspuns:

*imediat

| capricc a răspuns:

Evita sa te epilizezi cel putin cu o zi inainte altfel o sa faci pete micute rosii (iritatie). dupa solar nu te spala cateva ore 4-6 (daca este posibil). A doua zi dupa solar nu vad de ce nu te-ai putea epila (asta daca nu cumva te-ai ars)