| Roxana_Maciuca_1994 a întrebat:

Hei! Am o problema.As vrea sa ma epilez pe maini fiindca am o gramada doar ca am 13 ani.Nu prea stiu cu ce sa ma epilez, eu zic cu crema dar am auzit ca creste la loc in 2-3 zile. Stiu ca sunt cam mica pentru epilarea pe maini doar ca nu imi mai suport parul de pe maini, mai ales ca vine vara. Cu ce trebuie sa ma epilez?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La varsta ta, numai cu ceara calda. Este dureros si un pic dificil, dar e singura care te va ajuta. Crema nu este buna, parul creste imediat la loc, mai inchis la culoare si, dupa 2-3 epilari mai des. Oricum, daca esti bruneta, dupa 48 de ore de la epilarea cu crema deja va incepe sa se vada urat.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai o gramada de maini? straight face

| Izabella_Edina_2000 a răspuns:

Poți să te faci cu benzi de ceară, nu doare mai de loc și este eficientă aceasta metodă...ele trebuie incalzite cu uscătorul de păr până devin mai flexibile.